top of page

Kõik on energia.

Nii meie ümber kui ka meie sees.

Inimestel on tavaliselt vaid murdosa energiast tegutsevas olekus ja seegi murdosa ei toimi sageli harmooniliselt. Kui energia toimib harmooniliselt, oleme õnnelikud. Kui energia on iseendaga vastuolus, siis tunneme end halvasti.

Kundalini on energia nimetus.

Kundalini energia on kogu meie potensiaal, kõik meie varjatud võimalused.

Kundalini on  tehniline mõiste, mis väljendab meie koguenergiat siis, kui see on ühtne, liikuv, harmooniline ja vastuoludeta.

NB! Tunnid toimuvad ka suvekuudel (registreerimine suvistesse tundidesse alanud)!

Tunde ei toimu 10.06, 24.06, 25.08

KUNDALINI JOOGA

PIRET JA JOOGA

 

Kundalini joogaga puutusin esmakordselt kokku 2001.aastal (Marika Blossfeldt). Kohtumine selle joogaliigiga oli armastus esimesest silmapilgust. 2007 alustasin joogaõpinguid Londonis, rahvusvahelises Karam Kriya joogakoolis (Shiv Charan Singh) ning samal aastal alustasin ka regulaarsete  joogatundide andmisega Tallinnas. 

Mida jooga on mulle andnud? 

Tänu joogale olen 53-aastaselt nii füüsiliselt kui ka vaimselt  paremas vormis kui olin 31-selt, kui alustasin. Lisaks sellele, et olen tervem, elujõulisem ja sitkem, olen ka teadlikum, loovam, avatum, rõõmsam ja julgem. Mõistan paremini  ning kogen sügavamalt nii ennast kui ka ümbritsevat maailma. 

 


 

KUNDALINI JOOGAST

Selleks, et paremini mõista kundalini jooga olemust, tuleks alustada sellest, mis on üldse jooga? Mõiste “jooga” juured on sanskriti keeles (“jugit”) ja tähendab see ühendust. Jooga abil on meie inimlikul minal võimalik taasühenduda oma jumaliku olemusega, liikuda läbi eraldatuse illusioonist ja kogeda Tõde. Seda, et kõik on Üks.

Võib ka nii kirjeldada, et  Kundalini jooga on abivahend, mis õige kasutuse korral aitab elu elusamaks muuta, luues parema füüsilise ja emotsionaalse heaolu, turgutades meele selgeks ja aidates sügavuti mõista, mis on sulle tegelikult oluline. Jooga on äärmiselt praktiline lähenemistee heale tervisele ja õnnelikkusele. Jooga on väga “eluline”. Jooga on pigem liigsest vabanemine kui millegi lisamise tee (füüsilise keha, emotsioonide ja meele puhastamine). Jooga aitab jõuda parema enesemõistmiseni. Jooga õpetab elama oma elu teadlikult (80% – 90% kulgeb meie elu iseeneslikult ning teadvustamatult;  me sisuliselt magame püstijalu ja tegutseme nagu robotid). 

Tundides:

1. Tekib ajapikku parem kontakt oma kehaga. Õpid oma keha tundma ja paremini tajuma. Tekib suurem teadlikkus kehas toimuvatest protsessidest, õpid ka oma keha kontrollima ning parimal moel kasutama. Muutud sitkemaks, vastupidavamaks ja paindlikumaks; füüsiline vorm paraneb, sest töötavad kõik lihasgrupid. KJ tugevdab ja ehitab lihaseid, sest lihas, mida ei kasutata pidevalt, hakkab atrofeeruma.

2. Üldine tervislik seisund paraneb. KJ tegeleb immuunsüsteemi ja närvisüsteemi tugevdamisega ning  kogu organismi puhastamise, tervendamise  ja tasakaalustamisega tervikuna. Paljud joogaharjutused hõlbustavad sisenõre näärmete tööd stimuleerides ajuripatsit läbi rütmilise hingamise ning läbi mantra rütmi.

3. Stimuleerib kehavedelike ringlust. Suurenenud südamelöökide ning sisemiste kudede ja organite massaaži tõttu suurendab KJ vere, lümfi ja teiste kehavedelike ringlust. 

4. Koed puhastuvad. Ükskõik kui õigesti me ka ei toituks, kiputakse ületama oma keha isepuhastuse võimet. Kusihape, kaltsiumikristallid ja paljud teised jäätmed ja mürgid ladestuvad kudedesse ja liigestesse. Need muudavad meid kangeks ja põhjustavad palju haigusi. Lihaste venitus ja sisemine massaaž toovad jäätmed tagasi ringlusse, nii et kopsud, neerud, soolestik ja nahk on võimelised neid eemaldama.

5. Koordinatsioon ja aju poolkerade vaheline töö paraneb.

6. Muutume rahulikumaks ja tasakaalukamaks. Enamus harjutusi, meditatsioone ja hingamisharjutusi töötavad nii, et meele intensiivsus (sellega kaasnev rahutus, ärevus, rahulolematus, muretsemine, hirmud jne) joogatunni ajal väheneb ning meel muutub rahulikuks nagu tüüne meri. Õpime ka seda, kuidas igapäevaelus sama seisundit luua ja säilitada.

7. Saame parema kontakti oma sügavaima olemusega, tunnetuse ja intuitsiooniga, mis aitab  elus paremini toimida.

8. Saame lisaenergiat ning õpime, kuidas seda ise „toota” läbi erinevate harjutuste ja hingamiste.


 

NB! Stebby kontot kasutades on tundides osalemise tasu kallim kui kohapeal tasudes.

Kundalini jooga tund kestab 90 minutit ja koosneb erinevatest osadest:

 • algusmantrad 

 • soojendus ja harjutuste kompleks

 • lõdvestus

 • meditatsioon

 • tunni lõpetamine lõpumantraga

 • pärast tunni lõppu  pakutakse ka joogateed (hinna sees)

Algusmantrate eesmärk on häälestumine iseendale ja kontakti saamine sisemise juhatusega. Soojendust iga kord ei ole, see sõltub konkreetsest harjutuste kompleksist. Soojenduse eesmärk on valmistada keha ette järgnevateks harjutusteks. Harjutuste komplekse (kriyasid) on kundalini joogas palju erinevaid vastavalt sellele, millise teemaga hetkel tööd teeme. Lõdvestumise ajal toimub energia balanseerimine. Lõdvestuse ajal kogetakse sageli erinevaid taipamisi ning saadakse vastuseid küsimustele; kogetakse ka südame avanemist ning kontakti oma põhiolemusega. Meditatsioone on samuti väga palju erinevaid  - enamasti tegeleme alateadvuse puhastamise ja mõttemaailma korrastamisega. Tund lõpeb lõpumantraga. 

Üks 90 minutine joogatund on sisuliselt kohtumine iseendaga ja pärast joogatundi kogeme tavaliselt kojujõudmise tunnet, rahu, tasakaalu, selgust, helgust, kergust, ühendust. Füüsiline keha tunneb end hästi, energia liigub vabalt, meel on selge ning rahulik ja süda avatud. Oleme tasakaalus ja balansis igal tasandil.

Pane selga mugavad riided ja võta kaasa pudel mullita vett.

Algusmantrad:

 1. Ong Namo Guru Dev Namo (3x) - Lõpmatu Loov Teadvus, ma kutsun sind ja kummardun sinu ees; minu sisemine tarkus, ma kutsun sind.

 1. Ad Gure Nameh, Jugad Gure Nameh, Sat Gure Nameh, Siri Guru Devay Nameh(3x) - Ma kummardun Esmase Tarkuse ees, ma kummardun Tarkuse ees, mis on kestnud läbi aegade, ma kummardun tegeliku tarkuse ees, ma kummardun Suure Nähtamatu tarkuse ees.

Lõpumantra:

​Sat Nam(3x) - Tõde on mu nimi/Tõde on minu identiteet/mina olen Tõde.

Kodukord:

 • Kuna grupi suurus on piiratud, siis on oluline ennast eelnevalt registreerida, kirjutades piret.joemagi@gmail.com meiliaadressile. Grupp on küll juba täis s.t kohad on broneeritud kuni juuni alguseni, aga siiski võib ennast julgelt ootelisti kirja panna, sest igal nädalal on ikka nõnda olnud, et keegi ei saa tulla. Vabanenud kohad selguvad hiljemalt esmaspäeva hommikul kella 10-ks.

 • Kui aga juba oled konkreetse päeva grupi nimekirjas, siis saad nädalavahetusel meeldetuletuse. Kui hiljemalt pühapäeva õhtuks pole meeldetuletust tulnud, siis järelikult sinu nimi järgmise tunni nimekirjas ei ole.

 • Kui oled nimekirjas, aga mingil põhjusel tundi tulla ei saa, siis on väga oluline, et annaksid oma mittetulekust teada hiljemalt esmaspäeva hommikul kella 10-ks, sest siis ma saan sinu kohta pakkuda kellelegi, kes on ootelistis. Kui puudumisest teatamist ei ole olnud hiljemalt kella 10-ks, siis läheb see 1x sinu kaardilt maha (kui on 5x või 10x eest tasutud), kuna keegi teine sinu kohta kasutada ei saanud. Sama kehtib ka juhul, kui nimi on juba nimekirjas, aga joogatundide eest pole veel ette makstud (see üks kord läheb maha järgmisest kaardist). 

       Tänan mõistva suhtumise eest.

 

INDIVIDUAALTUND

Tund on mõeldud, neile, kes soovivad individuaalselt jooga abil mingi teemaga tegeleda. 

Individuaaltunnis saab inimene vastavalt oma soovitud teemale harjutuste kompleksi ja/või meditatsiooni, mida ta hakkab kodus iseseisvalt praktiseerima. Vajadusel kohtutakse 90 päeva pärast uuesti, et jagada protsessi tulemust ning vajadusel saab joogaõpilane uued harjutused.

90 minutilise individuaaltunni tasu 100€

Kuidas tulla?

Tallinn, Tondi, Magdaleena piirkond, Pärnu mnt 102 (ajalooline valgete sammastega paekivi hoone Pärnu mnt viadukti all), korpus B (maja valgete sammastega peauksest paremale jääv trepikoda, märgistatud hõbedase B tahvliga), 1 korrus (trepi kõrval paremal olev uks)

Tuled autoga: Sõida sisse endise Äripäeva hoone (punane korrusmaja Pärnu mnt viadukti kõrval) juurest, sõida hoone eest läbi otse edasi kuni keerab vasakule viadukti alla, sõida viadukti alt läbi ja keera kohe jälle vasakule, sõida otse kuni paekivi hooneni välja.

Parkimine maja ümber tasuta. Kui maja ees parkimiskohta ei leia, on üks parkla ka maja taga!

GRUPITUNNID _ Kundalini jooga grupitunnid toimuvad 1x nädalas teisipäeviti kell 18.30 - 20
Grupitunnid
Individuaaltund
kodukord
bottom of page