top of page

MINUST

Olen sündinud 1970.aastal, olen õnnelikus paarisuhtes (25 aastat) ja 3 lapse ema (23,19,10).

Pärast Jõgeva I Keskkooli lõpetamist 1988.aastal  läksin õppima Viljandi Kultuurikooli näitejuhtimist ja kultuuritöö korraldust 1988 - 1991.

1991 - 1994

Töötasin Laiuse Kultuurimaja direktorina

1994 - 1998

Õppisin Tallinna Ülikoolis (end. Tallinna Pedagoogikaülikool) telerežissööriks

1996 - 2006

Töötasin ERR-is (Eesti Rahvusringhääling) režissööri, toimetajana ja saatejuhina

2003 - 2006

Õppisin Holistika Instituudi esimeses lennus holistiliseks regressiooniterapeudiks (https://holistika.ee/) Marina Paula Eberthi juhendamisel. o Alates 2006.aastast olen teinud regulaarselt terapeuditööd ning  juhendanud arvukalt erinevaid enesearengukoolitusi

_ (62).jpeg
tants valge rätikuga tagant, ingel, KP.JPG

2007 - 2008

Õppisin Londonis Karam kriya rahvusvahelises joogakoolis (https://karamkriya.com/)  kundalini jooga õpetajaks (I tase), juhtõpetaja ja mentor Shiv Charan Singh.

Alates 2007.aastast olen juhendanud Tallinnas regulaarselt joogatunde; teinud jooga algkursusi ning joogalaagreid nii Eestis kui ka välismaal.

2009 - 2012

Kundalini jooga õpetajate II taseme väljaõpe, juhtõpetaja Shiv Charan Singh nii Eestis kui ka mujal maailmas.

2010

Eesti Kundalini Jooga Õpetajate Ühingu üks asutajatest

Kundalini Stuudio (joogastuudio Tallinnas) asutamine ja juhtimine

2012 - 2020

2018 - 2020

Eesti Kundalini Jooga Õpetajate Ühingu  juhatuse esinaine

2021 - 2024

Tantraõpetajate koolitus, juhtõpetajad Pragita ja Sudeva. (https://elontuli.fi/) ja paaridele suunatud tantrakoolituste juhendamine koos Margus Jõemägiga

2023 ...

Räpina Aianduskool (aednik 4.tase)

2024

Paarisuhte teemalise raamatu ilmumine:

Jõemägi P., Jõemägi M., Elumees ja lõbunaine, Pilgrim (2024), https://www.piretjoemagi.ee/raamat

NUT NUT_edited.jpg

Lisaks ülaltoodud koolidele olen ennast regulaarselt täiendanud:

 • Anatoomia ja füsioloogia (dr. Toomas Põld, dr. Ege Johanson FT, PhD.)

 • Psühhopatoloogia (dr. Kaia Tänna, dr.Triin Eller)

 • Süsteemne pereteraapia (Katrin Saali Saul)

 • Kognitiiv-käitumuslik teraapia (dr.Helen Margus)

 • Kriisiabi (Tiina Naarits-Linn, Mari Kolga)

 • Surmateemaline täiendkoolitus(Atma Singh)

 • Vabastava hingamise 1-aastane kursus (Lena Kristiina Tuulse, Rootsi)

 • Viie rütmi tants (Berit Hague)

 • Perekonstellatsioon (Kalmer Kase; Jena Maria Egeskov)

 • Gordoni perekool (Ruti Einpalu, Mart Einpalu)

 • Paarisuhtekoolitus “Teekond soovitud armastuseni” (Sille Jõgeva, Urme Raadik)

 • Meditatiivne  tervendamine(Guru Dev Singh, Itaalia)

 • Meditatsiooni 21 astet (Amrit Atma)

 • Teetatervendamine (Theta healing, Vianna Stibal)

 • Erinevad psühholoogialased täiendkoolitused veebis 2020 - 2024 (TLÜ Avatud akadeemia, Eva-Maria Kangro, PhD; Ruth Shimmo, PhD; Aleksander Pulver PhD, Jaan Aru,PhD)

 • Naerujooga (Ananda Das, India/Hispaania)

 • Generatsiooniteooria (Tiina Naarits-Linn)

 • Erinevad tantraõpetustega seotud täiendkoolitused Eestis ja välismaal(Shanti Limnell, Cathryn Rose Higgins, Sofia Sundari, Ananada Sarita, Santoshi, Nitem jt.)

 • Teadlik seksuaalsus (Ram Singh, Prantsusmaa)

 

Minu teadlik sisemine areng algas aastal 2000, kui hakkasin huvi tundma budismi kui elufilosoofia vastu. Regulaarsed osalemised Budismi Instituudi kursustel (Budismi Instituut loodi 2001 Mahajaana Instituudi nime all, 2000.aastal olid lihtsalt enesearengu kursused huvilistele) kahe aasta jooksul, mida vedasid Sven Grünberg, Peeter Vähi, Märt Läänemets, Linnart Mäll jt. on avaldanud suurt mõju kogu minu hilisemale teekonnale iseenda juurde. 

Minu jaoks oli siit loogiline käik jooga juurde, et sukelduda oma sisemaailma veelgi sügavamale ja et saada vastused küsimustele: kes ma olen, kust ma tulen, kuhu lähen? 2001.aastal tutvusin Kundalini joogaga(dünaamiline joogaliik) ja hakkasin seda regulaarselt ka praktiseerima ja 2003.aastal tutvusin Radža joogaga (meditatiivne jooga). Kundalini jooga sobis mulle enam oma kompleksse lähenemise tõttu, kuna selles tegeletakse nii keha tasandiga(tervis, sitkus, jõud, energia, tahe, püsivus), meele/mõistuse tasandiga(mõtete juhtimine), emotsionaalse tasandiga (emotsioonide juhtimine) kui ka hinge tasandiga (südame avamine, oma põhiolemuse kogemine). Olin varem erinevat sorti sportlikel treeningutel osalenud ja sobis ka see, et siin oli/on esindatud füüsiline pool koos vaimse poolega, sest ma pole kunagi lõpuni omaks võtnud darwinismi põhiideed põlvnemisest ahvidest. Kogu aeg on  olnud teadmine ja  tunne, et sellele lisaks on midagi veel. Ja see kindel usk, et “on midagi veel” ning soov seda kogeda, ongi olnud minu liikumapanevaks jõuks kõik need aastad.

Olen otsinud seda “midagi veel” kohta endas ja ka teistes inimestes läbi erinevate õpetuste ja tehnikate, olen palju kordi kukkunud ja siis jälle püsti tõusnud, olen ennast totaalselt mingitesse õpetustesse vahepeal ära kaotanud ja siis leidnud taas teeotsa üles. Olen olnud vastik ja ebameeldiv, enesekeskne ja vihane; olen olnud kurb ja süüdistav; manipuleeriv ja ahne, aga olen olen olnud ka kogu südamest armastav ja hooliv; toetav ja andestav; pühendunud ja endast kõik andev; töökas ja abivalmis; avatud, rõõmus, helge, kerge ja mänguline. Täieliku inimkogemuse juurde käivad kõik värvid, kogu värviskaala mustast valgeni - olen endal lubanud täiega kõiki neid värve kogeda, et mängida 100% seda inimeseks olemise mängu. Me defineerime elu jooksul ennast mitmeid kordi ja kaldume vahepeal kursilt kõrvale. Selles pole midagi halba, oluline on see, et me teame, kuhu me tahame jõuda, siis leiame selle õige suuna taas üles.

 

Tunnen, et pärast kõiki neid väga turbulentseid aastaid olen leidnud endas lõpuks rahu. Tunnen, et olen koju jõudnud. Iseendasse. Kogen nüüd seda “on midagi veel” tunnet oma kehas, oma südames ja see annab rahulolu, kerguse, rõõmu ja õnnetunde. Mõnel hetkel võib seda tunnet nimega ka õndsuseks. Tantras on väga täpne termin selle kirjeldamiseks: “bliss of love”. See kojujõudmine iseendasse annab ka kindlustunde ja teadlikkuse sellest, et turvatunne asub meie sees, mitte meist väljaspool. See annab usu endasse ja elu usaldamise. See annab teadlikkuse, et kõik on tegelikult hästi -hoolimata sellest, mis toimub ümberringi. See ei ole naivism, see on elu aktsepteerimine sellisena, nagu see on. Ja sageli nõuab see päris suurt julgust,  hirmude ületamist ja oma keskme teadlikumat hoidmist. 

Pärast kõiki neid aastaid olen veendunud, et me saame muuta vaid iseennast ja alles pärast seda kogeme maailma muutumist enese ümber. See endas kojujõudmise koht annab ka julguse mitte püüda teistele meeldida ega kohandada ennast selle järgi, kuidas tahetakse sind näha,  vaid julguse olla täpselt see, kes olen oma tugevuste ja nõrkustega, oma  kogemuste, oskuste ja teadmistega.

 

Kui mõne inimese elutöö on uurida tumeainet või ajurakke või avastada mingi uus tehnoloogiline vidin, mis parandab veelgi enam meie elukvaliteeti, siis minu elutööks on olnud uurimus, et kuidas üks inimene toimib nii füsioloogiliselt, energeetiliselt, mentaalselt kui ka emotsionaalselt. Olen olnud ise enda uurimisobjekt/vaadeldav ja samas ka uurija/vaatleja.Võiks vabalt  anda endale selle uurimustöö eest elutöö preemia. Eks preemiaks on tegelikult  sisemine rahu ja kojujõudmine endasse. 

Kõiki neid erinevaid taipamisi ja kogemusi olen oma kursustel, koolitustel, joogatundides ja teraapia seanssidel püüdnud sõnastada,  kasutada ja jagada. Olen kõrvalt näinud imeilusaid avanemisi, ärkamisi ja tervenemisi ning see on teinud palju palju rõõmu. See on ilus! Olen kogenud ka seda, et mingil hetkel pole võimekust inimest aidata, olen kogenud läbipõlemist ja depressiooni langemist. On ülioluline nendel hetkedel jääda ausaks. Ausaks nii iseenda kui ka teise inimese suhtes. Haav on see koht, kustkaudu valgus meisse siseneb, kirjutab Rumi…

 

Olen ääretult tänulik kõikidele oma õpetajatele ja teejuhtidele, kelle jälgedes olen astunud sellel enesearenguteel. Hetkel olen nad kõik lahti lasknud, samamoodi nagu ka kõik õpetused ja kontseptsioonid, kuidas on õige või kuidas peab; olen eemaldunud kõikidest mõjutajatest, struktuuridest, ühingutest, organisatsioonidest, kuhu olen kuulunud ja mida ka ise juhtinud. Oma praeguses töös inimestega juhindun ainult sellest tarkusest, mis on mu südames - hingeteadvusest, armastusteadvusest(loving awareness). Sest ma usun, et kõik vastused peituvad armastuses. Selles kõige puhtamas olekus. 

bottom of page