Search

Ohvrit mängides.

Updated: Jul 24

Kui sageli kuuled sa end ütlemas kas iseendale või kellegile teisele: “Ma ei saa…”, “Ma teeksin küll, aga…..”, “Miks mina?”, “Miks mina üksi?”, “Elu on koorem”, “Tema on süüdi selles, et ma ennast niimoodi tunnen” jne. Keskendud katastroofile, kriisile, draamale, mida pole veel juhtunudki? Ei julge riske võtta? Annad kergesti alla? Ootad päästmist teiste poolt? Pane tähele, kuidas sa end tunned, kui sellised mõtted peas keerlevad.. Jõuetus? Väeti/väeta olemine? Ebamugavus? Jõuetu viha? Trots? Agressiivsus? Tunne, et miski või keegi väljaspool ei võimalda sul saada seda, mida tahad. Et su vägi asub justkui sinust väljaspool. Teiste käes. Aga miks ta peaks väljaspool asuma- miks su energia lekib? Kui pole kontakti oma väega, kogeme end ohvrina..
Sa ei ole tegelikult ohver ja sa ei vaja mingit päästmist väljastpoolt. See on moonutus. Illusioon. Ohvrit mängides ohverdame iseennast. Vahel isegi võistleme omavahel, kes on suurem kannataja. Nähes teisi ohvrina, muutume ise veel rohkem ohvriks. Sõdime kogu aeg millegi vastu, mitte ei seisa millegi eest. . Kui tead, millised on sinu sisemised väärtused ja oled teinud otsuse võtta ise täielik vastutus oma elu eest ning oma piire kindlalt paika pannes seisad selle eest, mida armastad ja jääd ka ikka selle juurde, on su vägi alati kodus. Sinu sees. See on sisemine energia juhtimine ja muutmine. Muutused toimuvad seestpoolt väljapoole. Kui sa ise sisimas oma väge ei tunne, siis ei tunneta seda ka teised, mängi mistahes mängu tahad ja pane niipalju maske ette kui tahad, see ei loe. Muuda enne oma energiat ja alles pärast seda tee tegu, mitte vastupidi.
Käi läbi oma erinevad elu valdkonnad ja uuri, millises koged, et sul pole väge; kus oled ohvrienergias ja millises eluvaldkonnas võtad vastutust oma elu eest ja lood väega. Ja tee vastavad muutused. Alusta kasvõi sellest, et eemalda oma sõnavarast ja uskumuste süsteemist “Ma ei saa…”.


7 views0 comments

Recent Posts

See All