Search

PIIRID

Piirid. Mida see sinu jaoks tähendab ja kuidas sul piiride kehtestamisega on?

Kas sul on teadlikkus ja oskus seada oma piire või lased endast üle sõita?

Kui lihtne või raske on sul öelda "ei"?

Kas su piirid on olematud? Jäigad? Või paindlikud?

Kelle või millega seoses on sul kergem piire kehtestada ja kelle/millega seoses raskem? Miks see nii on?

Kui oleme ohvrienergias, siis püüame piire seada meeleheite ja jõuetu vihaga. Hoopis teine tunne on piire paika panna olles täielikult kontaktis oma sisemiste väärtuste ja väega. Hoolimata hirmust või teiste arvamusest. On väga oluline õppida piire seadma vastavalt olukorrale, väärikalt ja kindlalt. Ohvrina piiride kehtestamine tundub sõdimisena ja enamasti selles olukorras tehtud kokkulepped ka ei pea.

"Ei" ütlemine ei peaks olema ei vihast ega meeleheitest kantud, vaid armastusest. Sa armastad seda, mida väärtustad. Kas sa tunnetad vajalikud sobivad piirid ära kindlas olukorras? Või su piir on nagu müür, läbi mille sa eraldad end maailmast tundega" maailm ja mina", " kogu maailm on minu vastu", "teised tahavad mulle halba".

Piiride seadmine on õpitav oskus ja see muudab elus kõike.


"Ei" ütlemise meditatsioon.

Meie kõigi elus on olnud olukordi, kus me oleksime sisemiselt soovinud öelda "ei", aga oleme öelnud hoopis "jah" ning sellega oleme me sisuliselt andnud ära oma väe. Me pole kehtestanud oma piiri. Selles meditatsioonis saad sa oma väe nüüd tagasi võtta ja öelda "ei" kõikidele olukordadele ja inimestele, kus oleks see sinu jaoks oluline olnud.

Istu sirge seljaga kas toolil tallad maas või põrandal jooga asendis. Käed võid panna põlvedele. Sule silmad. Too kogu tähelepanu endasse ja hinga mõned korrad sügavalt sisse ja välja.

Hakka pöörama pead vasakule ja paremale. Iga kord, kui on peapööre, ütle kõva häälega "EI!". On oluline, et iga pöörde ajal ütleksid "ei" konkreetselt, valju ja kõva häälega. vali meditatsiooni tgemiseks selline ruum ja aeg, et keegi ei saaks sind häirima tulla selles sügavas protsessis.

11-31 min
2 views0 comments

Recent Posts

See All