Search
  • piret

Rõõm ja armastus -immuunsüsteemi tugisüsteem.

Updated: Feb 16Immuunsüsteemi põhifunktsiooniks on ära tunda võõrkehad ja hoida neid meile kahju tekitamast. See sümboliseerib meie võimet kaitsta end sissetungijate eest, samuti viitab see võimele teha vahet, mis kuulub meile ja mis mitte; mis on “mina” ja “mitte mina”.
Kui immuunsüsteem on väliste antikehade, näiteks õietolmu ja bakterite suhtes üliaktiivne, võib tekkida allergia; kui immuunsüsteem on üliaktiivne sisemiste antikehade suhtes, võib ta hakata iseennast autoimmuunsete haigustega hävitama; kui ta on väheaktiivne, hakkavad kehas paljunema muteerunud rakud nagu vähi puhul.


Hoia end liikumas, veelgi parem - liigu iga päev värskes õhus, toitu tervislikult (joo vähemalt 8 klaasi puhast vett; väldi gluteeni, laktoosi, lisatud suhkruid; söö piisavalt puu-ja juurvilju), lõdvestu ja maga piisavalt, suhtle toredate inimestega, naera, laula, tantsi, armasta, rõõmusta väikeste asjade üle ja pühitse elu. Kindel emotsionaalne tugisüsteem annab meile jõudu ja suurema vastupanuvõime välistegurite sissetungi puhuks: mida rohkem armastust me kogeme, seda parem on meie enesetunne ja seda väiksem võimalus kogeda ärevust või depressiooni. Kui see tugisüsteem nõrgeneb, nõrgeneb ka võime rünnakutele vastu seista.

See ei tähenda õhus, toidus, vees leiduvate keemiliste mürkainete mõju eitamist, ka neil on tohutu mõju. Immuunsüsteem püüab säilitada kooskõla, muutes talutavaks ja tasakaalustades sisemisi ja väliseid seisundeid. Kui välismõjud muutuvad valdavaks või on võtnud loomuvastase arengusuuna, võib immuunsüsteem kõikuma lüüa. Samuti kahandab immuunsüsteemi tugevust emotsionaalsete mürkide taseme tõus.


Meditatsioon immuunsüsteemi tugevdamiseks:
37 views0 comments

Recent Posts

See All