Search

Väärtused. Armastaja.

Kas sa tead, mis on sinu tõelised väärtused?

Need pole midagi, mis seisavad sinust väljaspool.

Millised omadused, nähtused, kontseptsioonid vms on need, mida saad pidada oma hinge väärtusteks. Vabadus? Rõõm? Armastus? Tervis? Suhete teatud kvaliteet? Raha? Meelerahu? Oma maja? Reisimine? Või hoopis midagi muud? Päris kindlasti tead sa juba täna, mis need sinu jaoks on. Võta enda jaoks aega ja otsi need enda seest üles.

Kui me ei tea oma väärtusi, siis on elu üks pidev katsetamine ja kannatused, kui midagi ei õnnestu. Kui meil pole kontakti oma väärtustega, siis hakkame seda tühimikku täitma väärtustega väljastpoolt.

Paraku neid neid väljast tulnud teiste inimeste väärtusi ellu viies ei ole me enamasti rahul, sest need pole olnud meie väärtused. Ja nii võime kulutada terve elu ning elada pidevas rahulolematuses. Võime oma elus teha n.ö suuri asju väliste kriteeriumite järgi - see ei too sisemist rahulolu, kasvamist ega täitumuse tunnet, sest oleme elanud kellegi teise elu.

Vahel küll teame oma väärtusi ja oleme nendega isegi kontaktis, aga meie sees on uskumus: "Ma ei saa seda endale lubada". Kui sa ütled seda endale, siis pane tähele, kuidas su keha reageerib ja milline energia on sellel uskumusel......See on sagedus, kus sa koged tõenäoliselt pinget, lukustust. Sa oled enda jaoks selle väärtuse ning võimalikkuse selle teostumiseks kinni pannud, kuna sügaval alateadvuses on sellega seotud teadvustamata hirmud. Kui sa muudad nüüd enda jaoks veidi sõnastust ja ütleksid: "MA VALIN, et ei saa praegu seda endale lubada", siis mis on teisiti? Sellel lausel on täiesti teine energia. Liikumine. Selline tunne, nagu oleksid avanud ukse ja lubanud võimalused oma ellu. Esimesel juhul sa välistad selle juhtumise juba eos, aga teisel juhul lood oma ellu võimalikkuse. Esimesel juhul oleme ohvrid, teisel juhul ise oma elu loojad, kes otsustavad ise, millal midagi teoks saab ning võtavad vastutuse oma elu eest.


Liigu mõttes läbi erinevate elu valdkondade (pere, töö, sõbrad jne) ja uuri, kus sa pole olnud ehe ja oled toonud ohvriks oma tõelised väärtused ning tee vastavad muutused, sest ainult sina ja tõesti ainult sina ise saad luua neid muutusi, sest sina ise lood oma elu.


Kui me teame, mis on meie sisemised väärtused ja elame nende järgi (see on nagu sisemine kompass), väärtustame sellega iseennast. Ja see on esimene samm iseenda armastamise ja täieliku vastuvõtmise suunas.

Ja siis sa tead, et oled väärtuslik täpselt sellisena, nagu oled.

Ja sinus ei ole enam hirmu hüljatud saada,kuna sa pole ise ennast hüljanud.


0 views0 comments

Recent Posts

See All