top of page
HolistilineTeraapia

HOLISTILINE TERAAPIA

Sõna holistika tuleb kreekakeelsest sõnast “holos”- tervik, terviklikkus. Teraapiaseanssidel käsitletakse

inimest terviklikult, uurides nii mentaalset, emotsionaalset, füüsilist kui ka energeetilist tasandit.

 

Rohkem infot leiad siit.

leht peos_edited.jpg
seansi ülesehitus

SEANSI ÜLESEHITUS

Teraapiaseansi esimene osa on vestlus, kus inimene saab vabalt rääkida kõigest, mis südamel. Vahel tuleb selgus ka juba ainuüksi sellest, et on võimalik oma mõtted valju häälega välja öelda. On oluline, et oled kuulatud ja et keegi ei anna  hinnanguid. Terapeut küsib küsimusi, peegeldab ning vajadusel kasutab ka vestlusteraapiale omaseid võtteid mõttemustrite lahtiharutamiseks ja kinnijäänud emotsioonide vabastamiseks. Koos pannakse paika plaan, mis suunas edasi liikuda ja  kas tegu on ühekordse seansiga või oleks vaja kohtuda mõned korrad.

Seansi teises osas läheb klient pikali mugavale diivanile, katab end sooja pleediga, sulgeb silmad ning terapeudi abiga toimub liikumine muutunud teadvuseseisundisse (ei ole hüpnoos). Meile on väga tuttavad argiteadvus ja uni, aga sinna vahele jääb veel terve hulk erinevaid teadvusseisundeid, kus inimene tajub end veidi teisiti, kui argiteadvuse puhul. Muutunud teadvuseseisund ei ole midagi ebatavalist; see on seisund, milles viibime mingil ajal iga päev. See võib muutuda ka  näiteks kõrge palaviku, magamatuse, nälja, aevastamise, köha, hapnikupuuduse või narkoosi mõjul.

Õnnetuste ja traumade puhul on inimene sageli šokiseisundis – ka see on muutunud teadvusseisund. Ajulainete sagedus on muutunud teadvusseisundite puhul erinev. Kui tavaolekus töötab aju kiire ja kõrgeima sagedusega (beeta rütm), siis muutunud teadvuseseisundi puhul, kui aju töö on aeglustunud, saame registreerida alfa, teeta ja delta rütmi. Inimene saab oma teadvuse seisundit ise teadlikult muuta, kasutades mitmesuguste tehnikate abi, nagu näiteks meditatsioon, hüpnoos, palve, loits, jooga, šamaanitrumm, hingamistehnikad, muusika, tants, psühhootikumid ja narkootilised ained, alkohol, akupunktuur jmt. Holistilises teraapias jõuab klient muutunud teadvusseisundisse hingamise ja lõõgastumise ning erilise akupressuuritehnika mõjul. Klient liigub olekusse, kus ta ei maga ja samas pole ka päris ärkvel, selles seisundis on ligipääs alateadvuses olevale infole.

Seansi kolmandas osas toimub rännak muutunud teadvuseseisundis, kus terapeut on teejuhiks ja küsib küsimusi ning suunab klienti oma sisemaailmas liikuma vastavalt varem kokkulepitud teemale. Muutunud teadvuseseisundis on kliendil parem võimalus näha ja kogeda seoseid - tekib palju taipamisi ning mõistmist, kuidas erinevad sündmused, teemad ja inimesed on omavahel seotud ning mis on millegi tinginud; toimub palju energiatööd ja blokeeringute (nii emotsionaalsete kui ka füüsiliste) vabastamist, mõttemustrite ja uskumuste ümberprogrammeerimist; uute otsuste tegemist jne. Terapeut dokumenteerib kogu seansi ja klient saab üleskirjutatud seansi endale koju kaasa ning kirjutab kodus saadud materjali endale omakorda ümber. Rännakut ümber kirjutates tekib sageli palju täiendavaid taipamisi, seoste märkamist ja selgust.

Seansi viimases osas toimub lühike kokkuvõte toimunust, kus klient saab veel esitada vajadusel mingeid küsimusi ja jagada oma kogemust.

Teraapiaseanss on väga intiimne protsess, kus üks inimene avab end teisele täielikut. Kui avanemist ei toimu, siis ei saa toimuda ka transformatsiooni. Avanemine saab toimuda ainult siis, kui on usaldus terapeudi suhtes. Teraapiaseanss on koostöö ja ka klient peab võtma vastutuse oma emotsioonide ja protsesside eest.  Ainult koostöös sünnib parim tulemus.

Kui sa pole päris kindel, kas holistiline teraapia võiks sulle sobida, siis võime kohtuda eelnevalt online vestlusel. Vestluse broneerimiseks kirjuta: piret.joemagi@gmail.com

hinnad
tagasiside klientidel

HINNAD:

  • Holistiline nelik (neli kuni 3-tunnist regressiooniteraapia seanssi, kokku 12 tundi kahe nädala jooksul): 840 € 

  • Holistilise regressiooniteraapia seanss peale holistilise neliku läbimist (2,5 kuni 3 tundi): 210 €

  • Holistilise regressiooniteraapia lühiseanss (1,5 tundi): 140 €

  • Konsultatsioon (1 tund): 100 €

Osalemiseks kirjuta: piret.joemagi@gmail.com 

Seansid toimuvad Holistika Instituudis (Tallinn, Endla 15, IV korrus).

TAGASISIDE KLIENTIDELT:

"Holistilise teraapia puhul on kindlasti oluline märgata endas valmisolekut sinna suundumiseks ning probleemidega tegelemiseks. Ühtpidi elumuutev protsess on tegelikkuses nagu Ameerika mäed, kus tuleb erinevaid sõlmesid lahti harutama hakata, kogeda seinast seina tundeid ja end sügavuti tundma õppida.

Mina jõudsin holistilise teraapiani tänu oma emale, kes pika perioodi jooksul märkas minus negatiivseid muutusi ja andis märku, et vajaksin abi. Terapeudi “valimise” puhul on oluline tunda end mugavalt ja usaldada ning vabaks lasta end hinnangutest – tema ei hinda sind ja sina ei pea midagi kartma.

Teraapia on pikk teekond, selle käigus õpid end tundma täiesti sügavuti ning leidma vastuseid küsimustele, mis sind on ehk terve elu piinanud, samal ajal avastad endas täiesti uusi külgi, mida sooviksid arendada ja toetada, see toob kindlasti ka muutusi igapäevaelus ja rutiinis, tuleb olla valmis lahti laskma. Kogu selle protsessi järel saad uue hingamise ja tunned tervenemist nii vaimselt kui ka füüsiliselt.

Mina suundusin teraapiasse depressiooni diagnoosiga, selle probleemiga tegeledes vastasin küsimustele seoses lapsepõlvega, kirjutasin ümber negatiivseid mälestusi, ületasin takistusi suguvõsa naisliinis, õppisin tundma, märkama ja toetama enda sisemist last, kõrgemat mina, seksuaalset mina ja enda ego ning kõige olulisem – võtsin vastu otsuseid millisena ma tahaksin enda elu edaspidi näha ja nautida. 

Teraapia läbimise võib mingis mõttes võtta kokku sõnaga taassünd ning seda positiivset energiat, mida teraapia jooksul endas avastad, seda on raske kirjeldada!"

- Ketlin, 30

"Mida ma teraapiast sain? Sain lahti peavaludest - juba pärast esimest seanssi ja praeguseni. Sain häid näpunäiteid ja mõtteid suhteprobleemidega paremaks toimetulekuks. Tegin seansside jooksul mitmeid elumuutvaid uusi otsuseid ning sain suure tõuke edasiliikumiseks."

- Regina, 65

 

"Mind viis teraapiasse üks üheltpoolt kitsas, aga samas sügav küsimus,  „Miks olen oma lastega suhtlemise keeleks valinud mitte oma emakeele?“. Selleks tegin rännaku „ajas tagasi“. Tänu teraapiale ei ole enam mul kahjutunnet, vaid teadmine et tegin parima ja tegin armastusest. Keel on minu elu väljakutse. Keel on minu jaoks palju rohkem kui lihtsalt vahend suhtlemiseks. Keel on see, kes ma olen ja mis ma olen ja mis ma tahan saavutada. 

Ausalt öeldes ei uskunud ma teraapiasse minekul, et ma saan vastuse oma küsimusele. Ma ei lootnud sellele isegi peale teist seansi, see tuli ootamatult aga väga selgelt kolmanda seansi lõpus.See oli väga imeline hetk, sest siis tajud, et kõik on ilmne ja kõik on energia ja  meie mõtted on need, mis meie teekonna ja saatuse vormivad.

Soovitan ja julgustan kõiki inimesi läbida teraapiat, sest see annab mitte ainult suure energia laadungi, vaid võib saada elu pöördelise hetkeks. Kahjutunne annab südames ruumi armastusele, mis kandub inimeselt inimesele ja maailm saabki parimaks kohaks meile kõigile. Tänu ja kummardus Sinule, Piret, et aitad inimesi oma tõelise „mina“ avastada, „meele“ ja „ego“ vahel vahet teha ning  jõuda kooskõlla endaga ja ümbritsevaga."

- Olga, 45

Enne Pireti juurde jõudmist olin käinud erinevate psühholoogide juures, et ärevuse jaoks abi saada. Mind häiris aga, et ravi puhul ei uuritud minu minevikku ja selle mõjusid olevikule.  Pireti juures sain piiravad uskumused minevikust läbi analüüsida ja vabastada. Sain holistilises teraapias puhtalt lehelt endaga suhet alustada. Ja seda selliselt, et see toetub õigele alustalale - minu enda väele.

- Katrin, 28

Pireti juures teraapia oli elumuutev kogemus- olin varasemalt käinud  teraapias kuskil 6-7 korda ja ei olnud endiselt 100%liselt tegelikult oma tuumpõhjusteni jõudnud. Pireti teraapia aitas mul aru saada,  kui sügavalt minu käitumismustrid tulevad ning teha enda jaoks elus uusi otsuseid mustrite muutmiseks. Uued otsused tegin teraapias kõikides elu valdkondades- nii suhetes oma vanematega, õdede-vendadega, vanavanematega, tööga, paarisuhtega, iseendaga ja kõige muuga. Sain aru sellest, et muutus süsteemi ühes osas põhjustab ka muutuse kogu süsteemis ehk kõik hakkab pihta meist endist. Olen protsessi käigus täheldanud, kuidas mind ümbritsevad inimesed suhtuvad minusse teistmoodi, sest olen iseenda kallal töötanud. Soovitan sügavalt Pireti teraapiat kõikidele, kes tahavad leida ennast ning parandada suhteid nii iseenda kui ka teistega. Lisaks sellele tekkis minus huvi Kundalini jooga vastu, mida mul varem ei olnud.

- Liisbeth, 24

Teraapia andis mulle sisemist rahu. Kogemuse, et valude, murede ja tunnetega saab töötada. Mõistan, et  sellel enesearenguteel lõppu ei tulegi - alati on kuhugile sügavamale edasi liikuda, kuid nüüd ma tean, et minus endas on olemas see jõud ja tarkus, mis aitab ja juhatab mind. Ja kui enda tarkusest ei piisa, tean kust saab abi otsida ja kuhu olen alati teretulnud. Piret tekitab väga sõbraliku ja toetava keskkonna, mis toob kaasa usaldustunde. Valude ja hirmude tugevusaste on tänaseks langenud, nad ei ole täielikult kadunud, kuid nad ei sega enam nii teravalt mu elu. Teraapia näitas, kui palju enesearenguruumi veel on ja et see on suure tee algus. Vahest tundub see töö liiga raskena, aga see sisemise harmoonia ja tasakaalu tunne on seda väärt. 

- Marie, 33

Kõik algab sellest, kas tahetakse uskuda, julgetakse anduda.

Mina alguses pelgasin psühhoterapeudi juurde minemist, sest sain aru, et see toimib ainult juhul
kui olen täiesti aus. Nii aus nagu ma sageli ka iseenda vastu ei julge olla. Ma otsustasin usaldada
ja tänu sellele ma õppisin enda kohta...ma ei ütleks palju, vaid pigem sügavalt. Need kohtumised
loovad võimaluse ja ruumi spetsiifiliselt minuga tegelemiseks, minust rääkimiseks. Endast
rääkimiseks. Tavaelus on ainult endast rääkimine justkui ebaviisakas, aga seal ruumis see reegel
ei kehti. Või noh, kas tegelikult kuskil üldse kehtib? Ma ei tea.
Mina arvan, et psühhoteraapia üks olulisemaid komponente on kahe inimese vaheline kontakt.
Võiks isegi öelda, sobivus. Mina sobin Piretiga, sest mulle tundub, et see keel, milles me
mõtleme-räägime on sarnane. Ma olen igasuguse äärmusliku vaimsuse suhtes üsna skeptiline,
aga see ei tähenda, et ma ei kogeks, usuks, tunnetaks energiat ja selle tasakaalu nähtamatu ja
nähtava vahel oskab Piret väga oskuslikult luua.
Ega ma ei oskagi kogu seda kogemust väga täpselt sõnastades peegeldada, aga ma võin täiesti
siiralt öelda, et see on loonud minus uut ruumi, andnud õhku ja kergust. Lisaks pean ülioluliseks
uute harjumuste loomist. Ehk siis ma ei looda, et see järeltõuge minu sealsetest taipamistest
lõputult kestab. Ma olen loonud harjumused, mis aitavad mul seda ikka jälle argielus meelde
tuletada.

-Karolin, 27

PIRET JA TERAAPIA

 

Aasta 2003. Olin 33 aastane ja väga rahulolematu. Kõik oli ju väliselt hästi, aga sisemiselt toimus tugev käärimine. Tundsin, et vajan muutust kõikides eluvaldkondades - nii suhetes, ametialaselt kui ka suhtes iseendaga. Ühel murrangulisel  hetkel olin tajunud väga selgelt, et ma ei tunne ennast üldse. Mõistsin, et ma ei tea tegelikult  kes ma olen, kust ma tulen, kuhu lähen ning mida  üldse elult soovin. Tahtsin olla “keegi”. Ei piisanud sellest, et olin ema oma lapsele, naine oma mehele ja saatejuht-režissöör ETV-s, ikka oli millestki puudus, mõistmata sel hetkel, et tugev sisemine tung oli tegelikult “kvalifitseeruda” iseendaks. Siit algas minu teadlik tee iseenda juurde. Ebateadlik, intuitiivne eneseotsing oli alanud juba 13 aastat varem.

 

See sügav sisemine ebaselgus, ebamugavus, ebapiisavuse ning eraldatuse  tunne, rahutus ja rahulolematus viis mind 2003 aastal Taani, et kohtuda Marina Palula Eberthiga, kes elas ja töötas tol ajal Kopenhagenis psühhoterapeudina ning kellest hiljem sai minu õpetaja.

Minu eesmärgiks oli saada selgust oma sisemises segaduses. Soovisin teraapia abil sisemise puzzle kokku panna, et kogeda rahu, lõdvestust, rõõmu ning saada juhiseid, kuidas oma eluga edasi minna. Seda kõike ma  4 päeva jooksul ka sain, töötades iga päev Marinaga 3 tundi. Sain teadlikumaks oma minevikust ehk sellest, miks ma olin täna jõudnud sellesse punkti, kus ma hetkel olin; toimus ka mineviku valu ning draamade vabastamine ja ümberhäälestus. Sain olulisi taipamisi oma oleviku kohta - võtsin vastu uusi otsuseid, hakkasin end nägema hoopis teise pilguga ja  tekkis sügav kontakt iseendaga. Tekkis ka uus perspektiiv ja tunnetus seoses tulevikuga; kogesin enda kasutamata potensiaali ning aktiviseerisin oma anded. Tegelikult sain  rohkem kui oodanud olin. Need 4 päeva on olnud minu elu üks pöördepunkte. See, kes mõne päeva pärast Eestisse tagasi jõudis, oli täiesti teine inimene.


See saadud kogemus oli niivõrd tugev, et otsustasin ka ise õppida holistiliseks regressiooniterapeudiks. Õnneks toimuski Holistika Instituudi esimese lennu vastuvõtt juba paar kuud hiljem ja aastal 2006 lõpetasin kooli holistilise regressiooniterapeudina ning olen väikeste pausidega seda tänuväärset tööd teinud kuni tänaseni.

See, kuidas ma täna oma teraapiaseanssidel töötan, ei nimeta ma enam holistiliseks regressiooniteraapiaks, kuna olen palju veel juurde õppinud ning  kombineerin vajadusel seansil holistilist regressiooniteraapiat meditatiivse tervendamise, tantrateraapia, varju alkeemia ja joogaga. Seetõttu nimetan ma seda, mida teen  lihtsalt holistiliseks teraapiaks.

piret ja teaapia
bottom of page