TERAAPIA

2,5-3 tunnine üksikseanss

Holistiline nelik 4x2,5-3 tundi

Nõustamine 90 min

Online nõustamine 90 min 

 

HOLISTILINE TERAAPIA

Sõna holistika tuleb kreekakeelsest sõnast “holos”- tervik, terviklikkus ja seega terapeutidena me käsitlemegi inimest terviklikult s.t töötame seanssidel nii emotsionaalse, füüsilise, energeetilise  kui ka mentaalse tasandiga ning pöörduda võib kõikide küsimuste puhul, mis neid tasandeid puudutab.

Väga sagedased teemad on lapsepõlvedraamad ja -traumad, suhteprobleemid, masendus, äng, viha, segadus, motivatsioonipuudus, erinevad hirmud, füüsilised probleemid, elu eesmägi puudus, sõltuvused jne. Viimasel ajal pöördutakse järjest rohkem paanika, ärevuse, rahutuse ja algava depressiooniga. Samas ei pea kindlasti  olema probleem see, mida uurida. Mõni inimene soovib kogeda oma jõudu, väge, potensiaali ning uurida, mis on tema varjatud anded.

 

 

Seansi ülesehitus

Teraapiaseansi esimene osa on vestlus, kus inimene saab vabalt rääkida kõigest, mis südamel. Vahel tuleb selgus ka juba ainuüksi sellest, et on võimalik oma mõtted valju häälega välja öelda; on oluline, et oled kuulatud ja et keegi ei anna  hinnanguid. Terapeut küsib küsimusi, peegeldab ning vajadusel kasutab ka vestlusteraapiale omaseid võtteid mõttemustrite lahtiharutamiseks ja/või emotsioonide vabastamiseks. Koos pannakse paika plaan, mis suunas edasi liikuda ja  kas tegu on ühekordse seansiga või oleks vaja kohtuda paar korda või oleks hoopis kõige tõhusam läbi teha holistilne  nelik.

Seansi teises osas läheb klient pikali mugavale diivanile, katab end sooja pleediga, sulgeb silmad ning terapeudi abiga toimub liikumine muutunud teadvuseseisundisse (ei ole hüpnoos). Meile on väga tuttavad argiteadvus ja uni, aga sinna vahele jääb veel terve hulk erinevaid teadvusseisundeid, kus inimene tajub end veidi teisiti, kui argiteadvuse puhul. Muutunud teadvuseseisund ei ole midagi ebatavalist; see on seisund, milles viibime mingil ajal iga päev. See võib muutuda ka  näiteks kõrge palaviku, magamatuse, nälja, aevastamise, köha, hapnikupuuduse või narkoosi mõjul.

Õnnetuste ja traumade puhul on inimene sageli šokiseisundis – ka see on muutunud teadvusseisund. Ajulainete sagedus on muutunud teadvusseisundite puhul erinev. Kui tavaolekus töötab aju kiire ja kõrgeima sagedusega (beeta rütm), siis muutunud teadvuseseisundi puhul, kui aju töö on aeglustunud, saame registreerida alfa, teeta ja delta rütmi. Inimene saab oma teadvuse seisundit ise teadlikult muuta, kasutades mitmesuguste tehnikate abi, nagu näiteks meditatsioon, hüpnoos, palve, loits, jooga, šamaanitrumm, hingamistehnikad, muusika, tants, psühhootikumid ja narkootilised ained, alkohol, akupunktuur jmt. Holistilises regressiooniteraapias jõuab klient muutunud teadvusseisundisse hingamise ja lõõgastumise ning erilise akupressuuritehnika mõjul. Klient liigub olekusse, kus ta ei maga ja samas pole ka päris ärkvel, selles seisundis on ligipääs alateadvuses olevale infole.

Seansi kolmandas osas toimub rännak muutunud teadvuseseisundis, kus terapeut on teejuhiks ja küsib küsimusi ning suunab klienti oma sisemaailmas liikuma vastavalt varem kokkulepitud teemale. Muutunud teadvuseseisundis on kliendil parem võimalus näha ja kogeda seoseid - tekib palju taipamisi ning mõistmist, kuidas erinevad sündmused, teemad ja inimesed on omavahel seotud ning mis on millegi tinginud; toimub palju energiatööd ja blokeeringute (nii emotsionaalsete kui ka füüsiliste) vabastamist, mõttemustrite ja uskumuste ümberprogrammeerimist; uute otsuste tegemist jne. Terapeut kirjutab kogu seansi üles ja klient saab selle endale koju kaasa ning kirjutab kodus saadud materjali endale ümber. Rännakut ümber kirjutates tekib sageli palju täiendavaid taipamisi, seoste märkamist ja selgust.

Seansi viimases osas toimub lühike kokkuvõte toimunust, kus klient saab veel esitada vajadusel mingeid küsimusi ja jagada oma kogemust.

Teraapiaseanss on väga intiimne protsess, kus üks inimene avab end teisele täielikut. Kui avanemist ei toimu, siis ei saa toimuda ka transformatsiooni. Avanemine saab toimuda ainult siis, kui on usaldus terapeudi suhtes. Teraapiaseanss on koostöö ja ka klient peab võtma vastutuse oma emotsioonide ja protsesside eest. Paraku pole võimalik aidata inimest, kes tuleb suhtumisega: “Anna mulle tablett ja tee mind terveks, sina vastutad  minu tervenemise eest”. Ainult koostöös sünnib tulemus.

Portree kasega, silmad kinni, valge rätik, KP.JPG

Kas nõustamine, üksikseanss või hoopis holistiline nelik?

Kui  oled oma elus mingis sellises kohas, kus sa tunned, et vanamoodi enam ei saa, aga uutmoodi veel ei oska ning sa tunned, et oled otsekui lõksus ja sul oleks vaja läbimurret või korralikku suurpuhastust, siis ma soovitan holistilist nelikut - see protsess on väga tõhus ja intensiivne. Ka mina ise alustasin kunagi oma teekonda just holistilisest nelikust ja kogesin selle transformeerivat ning elumuutvat mõju. Pärast seda võib teha näiteks kord aastas n.ö reaalsuskontrolli  ja vaadata, kuhu sa oled aastaga jõudnud, mis on vahepeal toimunud; kas midagi oleks vaja puhastada ja vabastada ning kuidas nüüd edasi. Mulle endale tundub selline protsess hästi juhitud ja harmooniline, aga loomulikult saab võtta ka lihtsalt üksikseansse ilma eelneva nelikuta vastavalt inimese vajadusele ja võimalustele.

Kui tunned, et sa pole päris kindel, kas mina olen see õige terapeut ja kas see teraapia võiks üldse sobida, siis võime kohtuda hoopis ka 1,5 tunniseks vestluseks, millel on samuti kindlasti terapeutiline efekt.

 

Hinnad:

  • Holistiline nelik (4x 2,5-3 tundi kas 4 päeva järjest või kahel järjestikusel nädalal ) - 860€

  • Üksikseanss 2,5-3 tundi - 225€

  • Nõustamine 90 minutit - 120€

Teraapiaseansid toimuvad Holistika Instituudis (Tallinn, Endla 15, IV korrus).

Tagasiside klientidelt:

"Holistilise teraapia puhul on kindlasti oluline märgata endas valmisolekut sinna suundumiseks ning probleemidega tegelemiseks. Ühtpidi elumuutev protsess on tegelikkuses nagu Ameerika mäed, kus tuleb erinevaid sõlmesid lahti harutama hakata, kogeda seinast seina tundeid ja end sügavuti tundma õppida.

Mina jõudsin holistilise teraapiani tänu oma emale, kes pika perioodi jooksul märkas minus negatiivseid muutusi ja andis märku, et vajaksin abi. Terapeudi “valimise” puhul on oluline tunda end mugavalt ja usaldada ning vabaks lasta end hinnangutest – tema ei hinda sind ja sina ei pea midagi kartma.

Teraapia on pikk teekond, selle käigus õpid end tundma täiesti sügavuti ning leidma vastuseid küsimustele, mis sind on ehk terve elu piinanud, samal ajal avastad endas täiesti uusi külgi, mida sooviksid arendada ja toetada, see toob kindlasti ka muutusi igapäevaelus ja rutiinis, tuleb olla valmis lahti laskma. Kogu selle protsessi järel saad uue hingamise ja tunned tervenemist nii vaimselt kui ka füüsiliselt.

Mina suundusin teraapiasse depressiooni diagnoosiga, selle probleemiga tegeledes vastasin küsimustele seoses lapsepõlvega, kirjutasin ümber negatiivseid mälestusi, ületasin takistusi suguvõsa naisliinis, õppisin tundma, märkama ja toetama enda sisemist last, kõrgemat mina, seksuaalset mina ja enda ego ning kõige olulisem – võtsin vastu otsuseid millisena ma tahaksin enda elu edaspidi näha ja nautida. 

Teraapia läbimise võib mingis mõttes võtta kokku sõnaga taassünd ning seda positiivset energiat, mida teraapia jooksul endas avastad, seda on raske kirjeldada!"

- Ketlin, 30

"Mida ma teraapiast sain? Sain lahti peavaludest - juba pärast esimest seanssi ja praeguseni. Sain häid näpunäiteid ja mõtteid suhteprobleemidega paremaks toimetulekuks. Tegin seansside jooksul mitmeid elumuutvaid uusi otsuseid ning sain suure tõuke edasiliikumiseks."

- Regina, 65

 

"Mind viis teraapiasse üks üheltpoolt kitsas, aga samas sügav küsimus,  „Miks olen oma lastega suhtlemise keeleks valinud mitte oma emakeele?“. Selleks tegin rännaku „ajas tagasi“. Tänu teraapiale ei ole enam mul kahjutunnet, vaid teadmine et tegin parima ja tegin armastusest. Keel on minu elu väljakutse. Keel on minu jaoks palju rohkem kui lihtsalt vahend suhtlemiseks. Keel on see, kes ma olen ja mis ma olen ja mis ma tahan saavutada. 

Ausalt öeldes ei uskunud ma teraapiasse minekul, et ma saan vastuse oma küsimusele. Ma ei lootnud sellele isegi peale teist seansi, see tuli ootamatult aga väga selgelt kolmanda seansi lõpus.See oli väga imeline hetk, sest siis tajud, et kõik on ilmne ja kõik on energia ja  meie mõtted on need, mis meie teekonna ja saatuse vormivad.

Soovitan ja julgustan kõiki inimesi läbida teraapiat, sest see annab mitte ainult suure energia laadungi, vaid võib saada elu pöördelise hetkeks. Kahjutunne annab südames ruumi armastusele, mis kandub inimeselt inimesele ja maailm saabki parimaks kohaks meile kõigile. Tänu ja kummardus Sinule, Piret, et aitad inimesi oma tõelise „mina“ avastada, „meele“ ja „ego“ vahel vahet teha ning  jõuda kooskõlla endaga ja ümbritsevaga."

- Olga, 45

Enne Pireti juurde jõudmist olin käinud erinevate psühholoogide juures, et ärevuse jaoks abi saada. Mind häiris aga, et ravi puhul ei uuritud minu minevikku ja selle mõjusid olevikule.  Pireti juures sain piiravad uskumused minevikust läbi analüüsida ja vabastada. Sain hollistilises teraapias puhtalt lehelt endaga suhet alustada. Ja seda selliselt, et see toetub õigele alustalale - minu enda väele.

- Katrin, 28

Pireti juures teraapia oli elumuutev kogemus- olin varasemalt käinud holistilises teraapias kuskil 6-7 korda ja ei olnud endiselt 100%liselt tegelikult oma tuumpõhjusteni jõudnud. Pireti teraapia aitas mul aru saada,  kui sügavalt minu käitumismustrid tulevad ning teha enda jaoks elus uusi otsuseid mustrite muutmiseks. Uued otsused tegin teraapias kõikides elu valdkondades- nii suhetes oma vanematega, õdede-vendadega, vanavanematega, tööga, paarisuhtega, iseendaga ja kõige muuga. Sain aru sellest, et muutus süsteemi ühes osas põhjustab ka muutuse kogu süsteemis ehk kõik hakkab pihta meist endist. Olen protsessi käigus täheldanud, kuidas mind ümbritsevad inimesed suhtuvad minusse teistmoodi, sest olen iseenda kallal töötanud. Soovitan sügavalt Pireti teraapiat kõikidele, kes tahavad leida ennast ning parandada suhteid nii iseenda kui ka teistega. Lisaks sellele tekkis minus huvi Kundalini jooga vastu, mida mul varem ei olnud.

- Liisbeth, 24

Teraapia andis mulle sisemist rahu. Kogemuse, et valude, murede ja tunnetega saab töötada. Mõistan, et  sellel enesearenguteel lõppu ei tulegi - alati on kuhugile sügavamale edasi liikuda, kuid nüüd ma tean, et minus endas on olemas see jõud ja tarkus, mis aitab ja juhatab mind. Ja kui enda tarkusest ei piisa, tean kust saab abi otsida ja kuhu olen alati teretulnud. Piret tekitab väga sõbraliku ja toetava keskkonna, mis toob kaasa usaldustunde. Valude ja hirmude tugevusaste on tänaseks langenud, nad ei ole täielikult kadunud, kuid nad ei sega enam nii teravalt mu elu. Teraapia näitas, kui palju enesearenguruumi veel on ja et see on suure tee algus. Vahest tundub see töö liiga raskena, aga see sisemise harmoonia ja tasakaalu tunne on seda väärt. 

- Marie, 33

 

 

ONLINE NÕUSTAMINE 

Nõustamine läbi interneti on hea viis kohtuda terapeudiga, kui pole kas distantsi, haiguse või mõne muu põhjuse tõttu võimalik kohapeal kohtuda. Kõik toimub samamoodi, kui tavalise nõustamise puhul: sul on probleem või küsimus ja sa soovid, et keegi aitaks sul seda avada, peegeldada, vastuseid leida, selgust saada, emotsioone vabastada jne. Online nõustamine kestab 1,5 tundi ja kasutatakse holistiline teraapia võtteid. 

 

Online nõustamise tasu 80€

 

Tagasiside:

“Inimene on minu arvates üks kompleksne süsteem. Selle süsteemi haldamiseks vahel vaja kellegi abi, et tõrkeid sõnastada ja blokeeringuid tunnetada. Või millestki lahti lasta ja minema saata, et olemine oleks helgem. Just nendel hetkedel olen tänu Pireti peenelt tunnetatud võtetele saanud suurte kergenduste osaliseks. Olen saanud oma kehas ja peas kätte jälle selle tunde, et "kõik on täpselt nii nagu peab" ning selle pealt on võimalik jälle mõnuga oma järgmisi hetki siin elus üles ehitada.

Onlines nõustamine tundus mulle mõnus ja loomulik. Olin oma turvalises kodus, samas siiski ühenduses Piretiga. Tundsin, et me olime ühel lainel, tunnetus oli barjäärideta.Trikk ongi selles, et kui keskendud ainult nõustamisele ja lülitad ülejäänu välja, siis on tegelikult väga kerge ennast ka onlines avada ja enda sügavate teemadega tegeleda. Kodus peaks siis nõustamise kohaks valima paiga, kus on hea olla ja väliseid segajaid ei ole. Samas, kui kõrvaklapid pähe panna, pole ka väljast sisse nii palju kosta. Oluline on usaldada, keskenduda ja avaneda- nagu teraapias ikka. Ka väikesed levi kõikumised saab kenasti üle elada- kui ei kuule, saad ju paluda kordamist ilma, et sa ise oma protsessist väljuksid.

Arvestades tänapäevaselt lihtsaid online töövahendeid on minu arvates selline moodus nõustamiseks sobilik kõigile, kellel on arvuti, internetiühendus ja tahtmine endale lähemale jõuda.” 

- Tiina, 35

PAARITERAAPIA

Paaridega tööd teeme  koos abikaasaga

(lisainfo Marguse kohta: https://joogajatantrapaaridele.ee/margus/)
Kõige tavapärasemalt jõutakse paariteraapiasse siis, kui laual on küsimus, kas jääda kokku või minna lahku. Tüüpilisemad probleemid, mis selle küsimuseni viivad on petmised ning nendega seotud tunded; lahtunud kirg ning erinevad seksuaalsusega seotud teemad; kogunenud saladused, viha ja valu; eemaldumine teineteisest, läheduse puudus ning üksildus paarisuhtes. Vaatamata sellele, et tegu on üldlevinud olukordadega, pole lahendus kunagi lihtne. liaks paarisuhtele on sageli kaalukausil ka lapsed ja kogu koos üles ehitatud elu. Meie saame aidata oma kogemuse, neutraalse kõrvalt vaatamise, olukorra kaardistamise, tegelike põhjuste otsimise, peegeldamise ja  võimalike eksitavate emotsioonide vaba dialoogini jõudmise läbi. Pakume välja ka harjutusi, mis aitavad suurendada lähedust, avada südant, vabastada suhtesse kogunenud pingeid ja valu, vabastada seksuaalenergiat ning leida seksuaalsuses uusi tasandeid. Teraapiasse tulijatelt ootame avatust ja usaldust ning ühist valmisolekut see tee enne otsuste langetamist läbi käia. 

Alustuseks kohtume partneritega vaheldumisi eraldi. Kordade arvu saame enne kokku leppida või otsustada jooksvalt. Minimaalselt tuleks arvestada kahe sessiooniga kummalegi, aga senine töö on näidanud, et neli sessiooni inimese kohta on see, mida võib vaja minna, et probleemide juurteni jõuda. Pärast seda tulevad ühised sessioonid. Minimaalselt peaks jällegi arvestama kahe sessiooniga. 

3-tunnise individuaalseansi tasu on 225€

3-tunnise ühise seansi tasu on 300€

 

Vahetult enne teraapiasse tulekut ei peaks oma kõhtu liiga täis sööma, aga samuti ei tohiks tulla ka täiesti näljasena. 

PIRET JA TERAAPIA

 

Aasta 2003. Olin 33 aastane ja väga rahulolematu. Kõik oli ju väliselt hästi, aga sisemiselt toimus tugev käärimine. Tundsin, et vajan muutust kõikides eluvaldkondades - nii suhetes, ametialaselt kui ka suhtes iseendaga. Ühel murrangulisel  hetkel olin tajunud väga selgelt, et ma ei tunne ennast üldse. Mõistsin, et ma ei tea tegelikult  kes ma olen, kust ma tulen, kuhu lähen ning mida  üldse elult soovin. Tahtsin olla “keegi”. Ei piisanud sellest, et olin ema oma lapsele, naine oma mehele ja saatejuht-režissöör ETV-s, ikka oli millestki puudus, mõistmata sel hetkel, et tugev sisemine tung oli tegelikult “kvalifitseeruda” iseendaks. Siit algas minu teadlik tee iseenda juurde. Ebateadlik, intuitiivne eneseotsing oli alanud juba 13 aastat varem.

 

See sügav sisemine ebaselgus, ebamugavus, ebapiisavuse ning eraldatuse  tunne, rahutus ja rahulolematus viis mind 2003 aastal Taani, et teha läbi holistiline nelik (4 kolmetunnist holistilist teraapiaseanssi 4 järjestikusel päeval) Marina Palula Eberthiga, kes elas ja töötas tol ajal Kopenhagenis ning kellest hiljem sai minu õpetaja. Minu eesmärgiks oli saada selgust oma sisemises segaduses. Soovisin teraapia abil sisemise puzzle kokku panna, et kogeda selgust, rahu, sisemist lõdvestust, rõõmu ning saada juhiseid, kuidas oma eluga edasi minna. Seda kõike ma nende 4 päeva jooksul ka sain. Sain teadlikumaks oma minevikust ehk sellest, miks ma olin täna jõudnud sellesse punkti, kus ma hetkel olin; toimus ka mineviku valu ning draamade vabastamine ja ümberhäälestus. Sain olulisi taipamisi oma oleviku kohta - võtsin vastu uusi otsuseid, hakkasin end nägema hoopis teise pilguga ja  tekkis sügav kontakt iseendaga. Tekkis ka uus perspektiiv ja tunnetus seoses tulevikuga; kogesin enda kasutamata potensiaali ning aktiviseerisin oma anded. Tegelikult sain  rohkem kui oodanud olin. Need 4 päeva on olnud minu elu üks pöördepunkte. See, kes mõne päeva pärast Eestisse tagasi jõudis, oli täiesti teine inimene.


See saadud kogemus oli niivõrd tugev, et otsustasin ka ise õppida holistiliseks regressiooniterapeudiks. Õnneks toimuski Holistika Instituudi esimese lennu vastuvõtt juba paar kuud hiljem ja aastal 2006 lõpetasin kooli teraepudina ning olen väikeste pausidega seda tänuväärset tööd teinud kuni tänaseni.

Kombineerin vajadusel holistilist teraapiat meditatiivse tervendamise, tantrateraapia, varju alkeemia ja joogaga.