TANTRA

AUM MEDITATSIOON 

Taiji Klubis, Pärnu mnt 102, E korpus, II korrus 

9.oktoobril 2022 kell 13 - 17

anahata-298x300.jpg

AUM meditatsioon on dünaamiliste meditatsioonide isa OSHO pärand. 

Algselt mitmeid päevi kestnud maratonist inspireerituna lõi OSHO Humaniversity pikaaegne juht Veeresh kokkuvõtliku, umbes kolmetunnise versiooni. Samma Karuna jooga- ja Tantrakooli looja ISHI kujundas sellest oma variandi, millel põhineb ka see Tai Chi klubis toimuv meditatsioon.

Tutvustav video:  

https://www.youtube.com/watch?v=Jdxfak9u71g&t=6s

 

AUM ei ole mitte ainult dünaamiline, vaid ka sotsiaalne meditatsioon. Oluliseks osaks on verbaalne, füüsiline ja hingeline kontakt teiste osalejatega. Üksteisele peegeldamine võimendab kõike toimuvat ja aitab ennast selgemalt näha. 

Meditatsioon koosneb 15-st osast, mis kirjeldavad inimkogemuse erinevaid tahkusid - viha, andestamist, armastust, visadust, eluenergiat, kaost, tantsu, kurbust, naeru, sensuaalsust, seksuaalsust, laulmist, vaikust, austust ja jagamist.

Meditatsioon või mõned selle osad võivad tunduda päris suure väljakutsena või suisa hirmutavana. Loomulikult ongi just see põhiline põhjus, miks see rännak ette võtta. Kui esimene kord ehk ei lähegi kõik tänu meele poolt seatud piirangutele  kõige ladusamalt, siis sellest ei maksa kuidagi heituda. Iga korraga langeb maha kihte, mis meil takistavad olla avatud, haavatav, armastav ja õnnelik. Iga korraga on võimalik saavutada järjest suurem ja püsivam ühendus, mis viib meid lähemale südamest lähtuvale, armastusest kantud kannatustevabale elule, mis ongi Tantra siht. 

 

Meditatsiooni juhib Prem Nadish:

https://www.joogajatantrapaaridele.ee/margus/

 

Osalemine ja tasumine:

Osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine: piret.joemagi@gmail.com aadressil ja osalustasu 50€ tasumine hiljemalt 6.10 õhtuks Piret Jõemägi a/a-le : EE492200001104482730.

 

Korraldajad võtavad endale õiguse üritus ära jätta, kui registreerub liiga vähe inimesi. Sellisel juhul makstakse ettemakstud summa 7.oktoobril tagasi.

87f56d81-0097-44b9-a259-d5392ad95657.jpg