JOOGA JA TANTRA PAARIDELE
Piret Jõemägi ja Prem Nadish (Margus Jõemägi)

_NME8802.jpg

KURSUSED

Oleme paar olnud 24 aastat. Ilmselt pole olemas eriti suuremat klišeed, kui öelda, et  "meil on olnud nii tõususid, kui mõõnasid". Ja klišee on see selle tõttu, et nii on absoluutselt kõikide paarisuhetega. Mõõnahetkel on aga raske alati ise asju selgelt näha. Alati ei pea isegi mõõn olema. Vahel on vaja ehk lihtsalt pisut seisvat vett loksutada või saada väike tõuge edasi liikumiseks. Siin tahamegi oma kursustel ja töötubades teistele paaridele toeks olla ning oma kogemuste ning õpitu põhjal pakkuda võimalust suhete parandamiseks ja arendamiseks. 

Kuna tegemist pole valimistega, siis ei leia siit  lubadust, et teie täiesti karile sõitnud kooselu pärast neid nädalavahetusi kohe uhke uue jahiga rõõmsalt elumerele seilab. Mõni värske tuulepuhang võib ehk aga purje paisutada küll. Ja kui vähegi avatud olete, siis kogete neis töötubades kindlasti midagi uut enda ja oma partneri kohta. 

​Küll on täiesti garanteeritud vajadus oma igapäevasest mugavusstsoonist välja tulekuks ja võimalus erinevate piiride nihutamiseks. Kõik see toimub turvalises ja hoitud keskkonnas koos teiste paaride toetusega. 

Teemad ja kuupäevad:

Suhtesambad I 

usaldus ja andestamine 30.09 - 2.10.2022 ( välja müüdud)

lähedus ja vabadus 14-16.10.2022 (välja müüdud)

elus ja avatud suhe 3-5.02.2023 (välja müüdud)

Suhtesambad II 

seksuaalsus ja seks  3-5.03.2023  

paarismäng  31.03 - 02.04.2023

elumees ja lõbunaine 26-28.05.2023

NB! Nendel moodulitel osalemine eeldab  vähemalt kahel Suhtesambad I osalemist või eelnevat tantrakogemust mõlemal partneril või individuaalset paaritööd meiega(küsi lisaks).

Eelneva tantrakogemuse puhul  tuleks kokku leppida videokohtumine, mille käigus saame aimu, kas need kogemused on sobivad ja piisavad.

USALDUS JA ANDESTAMINE

Ilma usalduseta elu on paranoiline ja rõõmutu. Usaldamatuse pinnalt sügava suhte loomine on väga raske või suisa võimatu. Ka partnerile ei jää see reeglina märkamata ja võib omakorda põhjustada trotsist tulenevat käitumist. Tekib nõiaring, mille lahtimuukimine võib osutuda üle jõu käivaks. Valitakse pigem lihtsam tee - uus suhe. Paraku suure tõenäosusega kõik kordub…

Andestamine on kooselus, nagu elus üldse, absoluutselt vajalik ja vältimatu. Keegi meist ei ole ideaalne (õnneks!) ega eksimatu (paraku). Kui me seda kelleltki eeldame, siis oleme ise  elust ja asjadest valesti aru saanud. Partneri, aga eelkõige enda, vead ja eksimused on oluline andestada. Muidu kujuneb see koormaks, mis aastatega üha raskemaks muutub ja mille surve all võib kogu suhe lõpuks puruneda. Andestamatuse koorem aga ise ei kao kuhugi. Ta tuleb sinuga kaasa…

LÄHEDUS JA VABADUS

Lähedus on igas paarisuhtes ülioluline. Tõeline lähedus on aga midagi enamat, kui ühised huvid ja koos magamine. Armumise ja mesinädalate petlik lähedus saab mingil hetkel läbi ja võib asenduda hoopis eemaldumisega. Tugeva ja püsiva läheduse nimel tuleb vaeva näha – otsida, julgeda ning avaneda. See võib tunduda kohati isegi liiga riskantne, aga võimalik tulemus on seda väärt. 

Vabadus on inimese põhiomadus ja põhiõigus. Sageli me ei luba ei endal ega oma partneril vaba olla. Ilma vabaduseta suhe on aga määratud nurjuma. Isegi kui fassaad võib püsti jääda, siis seal taga toimuv ei ole terve, toimiv ja armastav kooselu. Selle etenduse märksõnad on harjumus, kohustus, mugavus, sõltuvus ja hirm. Just hirm on igasuguse vabaduse kõige suurem vaenlane.

ELUS JA AVATUD SUHE

Mis ei ole enam elus, see on surnud. Paarisuhte elus hoidmine võib olla raskendatud mitmel põhjusel. Näiteks võib olla käsil parasjagu nii palju erinevaid ja olulisi asju, et lihtsalt pole aega. Võib olla ka tekkinud mugavus, laiskus ja petlik rahulolutunne. Kõik ju justkui toimib! Selle ajapuuduse ja “justkui” all võib aga vangistuses olla ning käärida elu, mis lõpuks punni eest lööb. Tekkinud kaose lahendamise asemel oleks tasunud ehk pisut varem suhet elustada. 

Mis on suletud, võib minna kopitama ja koitama. Esimese aasta jooksul on armunute ettekujutus ideaalsest maailmast ehk tõesti ainult nende kahe suletud süsteem. Seejärel läheb inimese aju ja kogu organism ikkagi tavapärasemale režiimile. Üksikult saarelt tullakse tagasi inimühiskonda, kus on taas mehed, naised ja ihad. Pole mõistlik selle ees silmi kinni pigistada ja üritada kõiki uksi ja aknaid sulgeda. Olla avatud, jälgida ja uurida ennast ning suhet, rääkida partneriga, saada selgust oma hirmudest, ihadest ja soovidest – see võiks pikemas perspektiivis edu tuua. 

PAARISMÄNG

Mäng ei ole “väikese inimese töö”, nagu üks laulusalm meile väidab. Esiteks kui mängust on saanud töö, siis ta ei ole enam mäng. Teiseks muutub meie elu ja kogu maailm väga trööstituks, kui me mängimise ainult lastele jätame. Seksis ja kooselus üldse on mäng ja huumor üliolulised asjad. 

Paarismäng tähendab seda, et mängitakse sama mängu ja samade reeglitega. Toetatakse ja aidatakse teineteist ning kaitstakse koos ühist tagalat. Kellega koos mängida ja keda veel mängu võtta, ka seda otsustatakse ühiselt. 

SEKSUAALSUS JA SEKS

Seksuaalsus ja seks on päris erinevad asjad. Seksuaalsus on meie vältimatu olemus. Võib isegi öelda, et me olemegi seksuaalsus. Mida me seksuaalsusega (endaga) aga teeme, siin on erinevaid võimalusi. Igal juhul on see absoluutselt meie teha, otsustada ja vastutada. Kellegi teise õlule seda koormat sokutada ei saa. 

Seksi kõige levinumas variandis osaleb kaks inimest, kelle seksuaalsused kohtuvad. See on väga põnev! Teise inimese seksuaalsuse tundma õppimisest huvitavam on ainult enda seksuaalsuse avastamine.   

ELUMEES JA LÕBUNAINE

Kõik eelarvamused olete sellele kursusele jõudmise ajaks eeldatavasti juba ära põletanud. Niisiis miks mitte olla Elumees ja Lõbunaine! Mida see tähendab? Küllap on erinevaid võimalusi. Pakume teile maiustamiseks mõningaid omapoolseid variante.

Kursusel:

 • O-jooga (orgastic yoga) paaridele

 • erinevad tantraharjutused ja -praktikad 

 • hingamispraktikad

 • küsimused enesevaatluseks

 • tants

 • erinevad Osho meditatsioonid

 • massaažid (mitte kõikidel moodulitel)

 • usaldusväärne ja toetav keskkond

 • paarile omaette tuba

 • saun

 • taimetoit 

Piret on holistiline regressiooniterapeut ja joogaõpetaja. Lõpetanud Holistika Instituudi 2006.aastal, terapeudipraksis 16 aastat. Kundalini jooga õpetaja alates 2007 aastast. Õppinud Londonis Karam Kriya rahvusvahelises joogakoolis. 

Prem Nadish(Margus) on tantraõpetaja, õppinud Tais Samma Karuna Jooga ja Tantra koolis.

Mõlemad koos täiendame end hetkel lisaks ka tantraõpetajate 3-aastasel koolitusel soome õpetajate käe all.

Hinnad:

Ühe 3-päevase kursuse tasu paarile on 990€. Osalemiseks vajalik eelnev registreerimine ja ettemaksu 300€ tasumine (mittetuleku korral ettemaks tagastamisele ei kuulu).

Registreerimine: piret.joemagi@gmail.com

Lisainfo: 

www.joogajatantrapaaridele.ee

Tagasiside "Läheduse ja vabaduse" moodulist osavõtnutelt:

Soovime tänada  selle imelise hoituse ja loomise eest - meil on täiesti uus hingamine tänu sellele 2,5 päevale ja ka ühine kogemus-tõdemus, kui väga vajalik on suhte eest mitmekülgselt hoolt kanda igapäevaselt.

Eks me teadsime seda ka ennem, aga liiga palju alla surutud jutuajamisi ning tundeid tegid selle siiski koduses olemises keeruliseks. Seda enam sai ka selgeks, et vahel on just väline tugi parim lahendus, sest suhte eri takhe ise peeglist näha on argipäeva sagimises jätkuvalt väljakutse. Oleme jätkanud ka  O-jooga harjutustega igal hommikul ja loodame seda jätkata ka edaspidi, sest see aitab hoida seda taasleitud ühist hingamist.

Kaidi ja Eero

See kursus päästis meie abielu.

Andrus ja Kaie

Thank you very much for safe space created for the retreat weekend. All the small details taken care by you helped us to really connect with ourselves and as a couple.We feel this helped us become a lot closer and somehow even changed the way we handle small conflicts. We feel we have a lot more trust in each other as persons after this.
A&J

Tagasiside "Usalduse ja andestuse" moodulist osavõtnutelt:

Piret ja Margus on selle kursusega loonud midagi Eesti paaridele täiesti ainulaadset ja me oleme südamest tänulikud selle võimaluse eest oma kaaslasega taas kokku saada. Piret ja Margus on mõlemad südamest targad ja head, kaastundlikud ja suunavad, mis teeb selle teekonna turvaliseks. Kogesime kursusel nii suurt vastupanu, viha ja tortsi, mis lõi ilma klaariks kui ka lepitust ja helgust. Nii mitmedki jutud, mis on jäänud rääkimata, said räägitud, tunded tuntud, viha väljendatud, et saaks koos edasi minna. Ma ei oska paremat formaati läheduse loomiseks ette kujutada. Ma olen veendunud, et meie kolm last on vanemate teineteise taasleidmise eest ka tänulikud.

Robert ja Siret

Soovitame väga Pireti ja Marguse korraldatavaid töötubasid paaridele, kes kulgevad oma paarisuhte paremaks ja sügavamaks muutmise teel ning tahavad oma suhtesse tuua värskust, teadlikkust, emotsionaalset ja füüsilist lähedust. Meie oleme paar olnud juba 24 aastat ning "Usalduse ja andestamise" töötoas saime anda oma kõike näinud suhtele uue hingamise. Nii pika kooselu jooksul on nii meie ühisesse, kui ka kummagi isiklikku pagasisse kogunenud igasugust kraami. Selles töötoas oli võimalik kõiki kohvreid oluliselt tühjendada ja uuele ruumi teha. Saime kahekesi koos olla, mugavustsoonist välja astuda, üksteist nautida ning kogesime kuidas tegelikult kuulub meile kogu universumi aeg ja kiirustamine saab otsa. Turvaline ja hoitud keskkond soosis avanemist ja suurema läheduse tekkimist. Ootame põnevusega järgmiseid mooduleid ning osaleme kindlasti ka tulevikus mõnes uues töötoas!  

A&S 
 

Jäime Pireti ja Marguse loodud tantrakursusega paaridele väga rahule, sest see oli nii südamest ja puhtast kohast koosloodud. Kohaks oli valitud imeline koht Algallikal, mis asub kohe mere ääres Matsalu rahvuspargis. Koht, kus aeg peatus ja laienes ning saime väikeses mõnusas seltskonnas väga hea tasakaalupanuse eest vaadata nii enda kui oma suhte sisse. Saime nii puhata kui veeta kvaliteetaega oma armsamaga, sh joogatada, tantsida, joonistada; naerda ja nutta; inspireeruda ja inspireerida; armastada ja andestada, süüa imemaitsvat taimetoitu, mis valmis armsa Hille Kalmuse käe all. Saime käia saunas, mullivannis,  uidata looduses ning tervitada luikede, laglede ja siisikeste laulu saatel päikesetõuse. Kuigi meil on tänaseks päris palju kogemusi ja teadmisi kogunenud, kuidas üks hea ja armastav suhe toimib, sh oleme ka ise imelises paarisuhtes, siis vaatamata sellele saime juurde uusi ideid, kuidas olla veelgi ehedamas ja armastavamas suhtes nii iseenda kui oma partneriga. 

Kristel ja Jaanus

See oli kindlasti üks väljakutsuvamaid ja huvitavamaid kogemusi meile kui paarile viimase 8 aasta jooksul. Nimelt tõid Margus ja Piret meid  paarina sellistesse olukordadesse, mida me kindlasti igapäevaselt ei praktiseeriks ja muidu ei teeks. Kindlasti ühendas see nädalavahetuse meid paarina nii emotsionaalsel kui ka füüsilisel tasandil. Peale kursust olen märganud ka seda, et kaaslasel, kes oli eelnevalt väga kinnine vaimse maailmaga tegelemise osas, on nüüd kindlasti nendel teemadel rohkem empaatilisem ning mõistab selle olulisust rohkem. Soovitan seda kursust kõigile, kellel on huvi oma paarisuhe viia uuele tasandile ning viia end mugavustsoonist välja.

Alice ja Mihkel

Tagasiside "Elus ja avatud suhe" moodulist osavõtnutelt:

Kursus oli vapustav, heas mõttes. Mulle meeldisid teie harjutused, nii füüsilise kui vaimse poole pealt. Nii nii tervendav ja endasse vaatav oli.

Ülla ja Eero

KKK

Korduma Kippuvad Küsimused

Mida te täpsemalt teete - osalt tundub nagu jooga, osalt tantra ja osalt suhteteemaline kursus?​

Oleme Margusega loonud kuue mooduliga kursuse paaridele, mille eesmärk on anda võimalus liikuda oma suhtes suuremasse lähedusse ja harmooniasse. 

Leiame, et need teemad on iga paarisuhte alustalad ning sügavuti nende  läbitöötamine loob suhtele tugeva vundamendi. Oleme seda ise rohkem kui 24 aastase kooselu juures kogenud. Töötame need erinevad teemad läbi kasutades harjutusi tantrast, kasutan ka holistilist teraapiat, erinevaid hingamispraktikaid, vajadusel varju alkeemiat ning oleme veel juurde võtnud  O-jooga(orgastic yoga). Kokkuvõttes võib öelda, et me oleme pannud kokku selle, mida oleme ise aastate jooksul kogenud ja õppinud. Need on harjutused/praktikad, mis aitavad paarisuhtes suurendada avatust, teineteisemõistmist, üksolemist, lähedust. Et kahest "minast" saaks MEIE.

Mis on O-jooga (orgastic yoga)?

See on tantras kasutatav harjutuste kompleks paaridele, mille eesmärk on vabastada pinged alakehast ning äratada seksuaalenergia. Esimesi harjutusi tehakse individuaalselt (energia äratamiseks) ja viimased on partneriga koos praktiseerimiseks( suurendavad lähedust). Kõiki harjutusi tehakse riides nagu tavalist hommikujoogat. Seda harjutuste kompleksi soovitatakse kasutada ka eelmängu osana.

 

Kas nendel moodulitel praktiseeritakse ka tantramassaazi?

Esimeses kolmes moodulis (Suhtesambad I) võib osades harjutustes alastust esineda (kui inimene seda ise valib/soovib), aga pigem võib neid esimesi 3 moodulit suhtekursuseks nimetada. Käivituvad erinevad protsessid, kui usaldada ja olla avatud. See on võimalus turvalises keskkonnas uurida ennast, partnerit ja suhet läbi üldinimlikult oluliste teemade.

Suhtesambad II moodulites on alastust ja intiimseid harjutusi ning massaaži rohkem.

Kui suured on grupid?

Hoiame grupid väikesed, massiüritusega kindlasti tegu ei ole.

Kus kursus toimub?

Põhiline toimumiskoht on läänemaal, Algallika külalistemajas:(http://www.algallika.ee/). 

Algallika 2.jpg

Sügisel 2022 toimub kursus Pillapalus: https://www.pillapalu.ee/. Kogunemine on reedel kell 16-17 ja pühapäeval lõpetame. K õhtusöögiga kell 17.

Pillapalu Forest Retreat 2021.webp

Kellele see kursus sobib/on oluline?

Meie kursused sobivad paaridele, kes on valmis oma suhtega päriselt ka tegelema ning  soovivad oma suhtes liikuda sügavama läheduse suunas. Kui on mingi tõmme ja "jalad toovad" kohale,  ju siis on siin midagi teie jaoks. Kui aga kõhklusi ja takistusi on justkui liiga palju, siis vahel näitab see sisemist vastupanu ja hirmu muutuste ees või siis polegi  see teie  jaoks või pole veel õige aeg. Kuulake ennast, milline nendest variantidest on teie tõde. Tuleb lihtsalt ennast ja elu usaldada.

Vaata veel KKK küsimusi:

https://www.joogajatantrapaaridele.ee/kusimused/

 
 
 

INDIVIDUAALNE PAARITÖÖ

 
_NME8738.jpg

Individuaalne paaritöö on nagu rätsepatöö. See on väga ainulaadne looming, kus võtame teie mõõdud ja kanga ning loome vastavalt teie vajadustele ja parameetritele, et teie suhe saaks uue hingamise.

Individuaalse paaritöö pikkuseks on terve päev (täpselt nii kaua, kui on vaja) ja tööriistadena kasutame kõiki tantra tööriistu, mida oleme õppinud.

Individuaaltöö hinnaks on 990€ ( kui teie organiseerite toidu ja ruumi). Kui jätate selle meie teha, siis lisanduvad vastvad kulud.