top of page
hirmude vabastamise seanss
Seans tasu
KKK
Kliend tagasiside

Kuulsin kunagi lugu buddha mungast, kes võeti 1959.aastal hiinlaste poolt vangi ning väidetavalt istus kongis 30 aastat, kus teda korduvalt piinati ning sunniti igapäevaselt lugema Mao Zedongi kommunistlikke kirjutisi, et teda n.ö ümber kasvatada. 

Kui munk lõpuks vangist pääses, ei olnud temas viha hiinlaste vastu, ta polnud hirmunud ega hulluks läinud.Tema käest  küsiti, et kuidas ta endaks oli suutnud jääda ja kuidas on see võimalik, et  ta vaimselt ei murdunud. Munk vastas, et ta mediteeris sügavalt kõik need aastad ning jäi seetõttu sisemiselt vabaks, hoolimata sellest, kus ta asus.

VABADUS ON SISEMINE KVALITEET

Me otsime kõik vabadust, aga otsime seda väljastpoolt. Selle tasandi vabadus, mida tegelikult otsime asub meie sees ja see on sisemine kvaliteet. See, mida väljastpoolt leiame on vabaduse aseaine. 

Mida suurem on sisemine vabadus, seda sügavam on ka sisemine rahu. Meid ei saa päriselt  teha vabaks ei riigikord, teine inimene või materiaalne kindlustatus. Võime elada vabas ühiskonnas vabaabielus  pururikkana, aga nii kaua kui meid kontrollivad sisemised hirmud ja piiravad uskumused, oleme sisuliselt nende poolt vangi võetud ja need mõjutavad meie otsuseid ja käitumist. Hirmust tehtud otsused loovad kordust ja paigalseisu,  tegeleme pelgalt ellujäämisega ega julge elus muutusi teha.

Usun, et kõigi meie jaoks on tuttav olukord, kus oleme käitunud mingis situatsioonis viisil, mida oleme hiljem kahetsenud. Selline tunne on pärast, nagu  “keegi teine” oleks  üle võtnud. Kui uurida igat sellist olukorda, siis leiame selle käitumismustri alt  alati hirmu(d), mis on peitunud nii sügavale alateadvuse kihtidesse, et teda on esmapilgul raske näha.. Ja nii kaua kui see hirm seal püsib, nii kaua muster kordub - situatsioon võib olla küll edaspidi veidi teistsugune ja uute tegelastega, aga kui lähemalt uurida, siis muster on sama. Mida vähem on hirme, seda vabamad oleme sisemiselt ja julgeme elada täiel rinnal.

 

HIRMUDE VABASTAMINE ANNAB VABADUSE

HIinas vangis olnud munk kasutas hirmude läbitöötamiseks meditatsiooni. Ja see on suurepärane tööriist. Kui sa mediteerida ei oska või ei taha, siis väga lihtne ja praktiline nõuanne - tee just nimelt seda, mida sa kardad ja hirmu surm on kindel. 

Kui kaks eelmist varianti ei sobi, siis hirme saab edukalt vabastada ka terapeudi juhendamisel.

Hirmude vabastamise seansil me minevikusündmusi lahti ei kaeva, sellel pole tähtsust. Oluline on see, mis toimub "nüüd ja praegu". Minevikus toimunud sündmuste, draamade ja traumade  niidid jooksevad nii kui nii kokku praegusesse hetke.  Pole tähtsust MIKS midagi  on juhtunud, tegeleme akuutsete emotsioonidega; sellega, mis on hetkel üleval. Hetkeseisund ongi nii võti kui samal ajal ka uks alateadlike hirmuprogrammide juurde. 

Võib väljenduda ka nii, et mõttemustrid on  mentaalsed programmid ja hirmud on viirused nendes programmides. Programm, mis on viiruseid täis, ei tööta hästi ja ühel hetkel võib kokku joosta. Mina ei võta kellegi hirme ära, ei nõiu ega posi. Inimene teadvustab ja vabastab oma hirmud ise, mina lihtsalt aitan kliendil näha mingeid kohti endas, mida ta võib-olla ise ei näe ning juhin teda selles protsessis. See on piltlikult öeldes nagu viirustõrje või  mentaalse programmi puhastamine, et kõik toimiks  edaspidi elus ladusamalt.  Iga viiruse/hirmu puhastamisega suureneb sisemise vabaduse kogemine. Klient kogeb et ta juhib ise nüüd oma elu, mitte seda ei tee tema piiravad uskumused ja hirmud.

SEANSI PIKKUS JA TASU

Ühe seansi pikkus on 1,5-3 tundi.

Seansi tasu on 225€.

KKK

Kas ühe seansiga saan kõikidest oma hirmudest lahti?

Selge on see, et ühe seansiga kõiki hirme teadvustada ja puhastada ei ole võimalik, aga märkimisväärset vabanemist ja sisemist vabadust tunneb klient tavaliselt juba ka ühekordse kohtumise järgselt. 

Kõige paremat tulemust annabki see, kui inimene tuleb just selle teemaga, mis on hetkel õhus ja hästi aktiivne, sellisel juhul on  ka inimese enda valmisolek koostööks suurem ning tulemus parem.

Kui ma tahan seansile tulla, kas ma pean siis juba eelnevalt teadma, mis hirmuga tahan tööd teha?

Ei pea ise eelnevalt nii täpselt teadma.  Võib tulla tegelikult ükskõik, millise teemaga. Näiteks: segadus - ei tea, mida teha oma eluga või suhtega, rahulolematus, kurbus, üksildus, viha, elutüdimus, läbipõlemine, jõuetus, sõltuvused jne.jne. Kui võtta see teema, mis hetkel häirib, ei toimi  ja sa tunned, et selles kohas ei ole n.ö väge, siis teemasse nüüd sügavamalt sisse logides leiame alati hirmu esmatasandi kihtide alt. 

Kas see hirm, millega töötame, võib hiljem tagasi tulla?

Hirme on erinevaid ja kõik nad viivad surmahirmuni ning siit edasi veel ühe eksistentsiaalsema hirmuni, mida siinkohal ei lahkaks. Minu kogemus on see, et esmatasandi hirmude läbitöötamise puhul on muutused püsivad juba ka pärast üht seanssi ehk siis on toimunud  n.ö tarkvara uuendus. Sügavama tasandi hirmude puhul (näiteks hirm hüljatuse ees ja hirm üksilduse ees, mis on mõlemad seotud väärtusetuse tundega) tuleks töötada sama hirmuga mitu korda ja läbi erinevate akuutsete olukordade. Ka surmahirmust on võimalik läbi minna, aga see on juba pikemaajalisem töö. Selle kogemine ja sellest läbiminek annab täieliku vabaduse, mille tagajärjel muutub inimene autentseks ja ehedaks ning kaob igasugune vajadus elus maske kanda. Ja see on juba operatsioonisüsteemi vahetus.

Kas hirmude vabastamise seanss sobib kõigile?

Proovida muidugi võib, aga pigem on see tehnika mõeldud eelkõige neile, kes on endaga juba tööd teinud; enda sisemaailmas toimuvaga tuttav ja on päriselt ka  julgust oma hirmudele ning uskumustele otsa vaadata.

Neile, kes on eneseotsingute tee alguses,  soovitan alustada pigem holistilisest teraapiast- töötada läbi sisemise lapse teema, suhted ema ja isaga + muud lähisuhted: https://www.piretjoemagi.ee/teraapia

TAGASISIDE SEANSSIDEL OSAVÕTNUTELT:

Ma tunnen end kodus nii vaimses- kui ärimaailmas. Ma tunnen väga paljusid, tuhandeid kõige tegijaimaid inimesi Eestis ja Põhja-Euroopas. Mu pilk on inimeste osas väga selge.

Olen Piretit tundnud aastaid. Olen imetlenud tema pühendumist joogaõpetajana ja nautinud tema joogatunde, naistelaagreid. Mul on olnud temaga imelisi holistilise teraapia sessioone, kus vabanenud olulistest blokeeringutest, saanud olulisi taipamisi.

Pireti kõrge sagedus teeb võimalikuks, et hea tunne tuleb ainuüksi tema joogatundi minnes (veel harjutusi tegematagi) ja et on nii tore ja arendav suhelda (ja kohati ilma sõnadetagi).

Tulin sedakorda Pireti juurde vabastama paari blokeeringut, mis teadvuse sageduse kasvul tee peal ees. Arvasin, et teeme holistilise rännaku nagu varasemalt või kui vaja mitu. Kuid pidevalt arenev Piret üllatas mind.

Ta võttis mu teemad kokku sõnadega - Sul on vaja lihtsalt iseennast lõpuni vastu võtta. Ja seda me siis tegimegi. 

Tundsin seansi käigus, et töötame teadvuse, mitte mõistuse tasemel - Info tuli selgelt minu sisemusest, mitte peast. Tundsin energia vabanemist teemades, kus ta oli olnud minu/kollektiivse tähelepanuga kinni.

Seansi ajal ja pärast seda tundsin neutraalsust, rahu, värskust ja see on püsinud. 

Tundsin ja tunnen enda keskmes, oma kehas, kohal olekut. Mis on kõige parem koht, kus olla. 

Tunnen mõttevabadust (mõtetega minevikus või tulevikus triivimise asemel).

Olin maitse sellisest seisundit saanud enne seanssi ja unistasin, et see muutuks püsivaks. Unistasin ka oma teadvuse sageduse kasvust, et luua oma unistuste elu - Suhe, sissetulekud.. Kuid arvasin, et selleks on vaja veel väga palju tööd teha

Niiet teraapiaseansi asemel tundub, et Piret hoopis täitis minu unistused (mida ma polnud talle isegi välja öelnud)

Sellise lihtsuse ja kergusega, et uskumatu.

Mulle tundub, et mida Piret teeb, on inimeste teadvuse sageduse tõstmine. Mis aitab meil olla süngis maailmaga ja selle ühe imelisemaks muutumisega. Olla omaenda elu looja.

Üks muutus, mida märkan, on lubada endale naudinguid kohe. Mitte neid välja teenides, edasi lükates nagu on olnud varasemalt.

Lõppenud on vajadus rääkida, teiste öeldut oma kogemustega peegeldada, teisi päästa. 

Samas näen nagu veel selgemaltki inimeste raskeid kohti/arenguvõimalusi ja tean kuidas neid kergelt ja võimsalt toetada, jättes samas vastutuse selgelt neile.

Lahti on hakanud sõlmuma või isegi sõlmunud suhtes olnud Gordoni sõlm.

Kuid kõige tähtsam - enda keskmes oleku tunne ja sellega kaasnev neutraalsus, rahu, värskus, mõttevabadus. 

Radikaalselt enda valimine, mis iganes küsimuses’.

 Tiina, 46

"Seansil toimuvat ei ole mõtet mõistusega analüüsida ega püüda sellest tavalises mõttes mõistusega aru saada. See, mis seal toimub, on sinu enda kehast juhitud ning Piret aitab formuleerida õigeid küsimusi, et aidata igaühe kehal probleemi lahendamisel maagilisel viisil ise õigesti tegutseda. Võib ka öelda, et see on uue ajastu tervendus, kus tervendaja ei ole enam keegi väline, vaid sina ise. Keegi ei sisene su energiasse ning vastutus muutuse suuruse ja muudatuse tegemise eest on vaid tegijal endal. Piret saadab sind sinu enda muutumise teel, mis kiirendab muutust. Kehaline kogemus seansil on ausalt öeldes üsna kirjeldamatu. Mida sügavamad on parasjagu vabastatavad alateadlikud mustrid, seda tugevamini keha reageerib: värisemisest, vappumise, külma ja kuuma tundeni ning lõppeks täieliku vabanemise ja lõdvestumiseni. Muutuse olemasolu on kehas kohe tajutav. Täiesti imeline on muutus neis asjades, kus oled pikalt kinni olnud, kus on olnud mingi sundmõte või sinu "tavaline sisemine hoiak või poos", milles oled harjunud elama, nagu kaardus puu. Vabastades kinnijäänud mustri/uskumuse, on hetkega kadunud ka see piirang, mis seda puud enne kaardus hoidis. Nii kogesin ka mina, et küsimus, mis mind enne painas või hoidis teatavas emotsionaalses seisundis, oli koheselt pühitud. Seda ei eksisteerinud enam, nagu ei tulnud ka kunagi tagasi. Kehast targemat instrumenti ei ole. Piret aitab hoida meelt kui suurimat segajat protsessist eemal."

Kadri, 45

Imeline kogemus nendele kes on valmis vaatama sügavale enda sisse ja ei karda lahti lasta vanadest mustritest.

Mina sain sellest kohtumisest kerguse ja tunde et elu on minu suhtes sõbralikum kui varem.

Tekkis avatus selle hea vastu mida maailm pakkuda võib. Peale aastatepikkust protsessi ja pettumusi aitas see teraapia mul saada lähedaseks oma emaga. Olen selle eest väga tänulik. 

Piret, 56

 

Piret on olnud terapeudiks mitmetel äärmiselt olulistel hetkedel minu elus. Tema seanssidest on alati alguse saanud transformatsioon ja edasi liikumine tervenemise ja uue suunas. Praegusel ajahetkel on aga Pireti töös toimumas täielik kvanthüpe, millest olen nii teraapiakliendina, kui ka tema õpilasena osa saanud. Enda kogemuse põhjal väidan veendumusega, et Pireti poolt juhitav teraapia ei ole suunatud mitte ainult tervenemisele, vaid täielikult probleemi tuuma lahustamisele ning uue loomisele. Enda väe ja energia loomisele suunamisele. Takistus ja raskus lahustub, läheb täielikult meelest ära ning selle asemel vallandub mingi uus metsik energia, mis paneb edasi liikuma ja muutusi looma. Kõik toimub väga kiiresti ning selles on täpsus ja selgus. 

Soovitan Pireti teraapiaseansse väga, sest sellega anname endale võimaluse tõeliselt lahustada olnu ja takistav ning pühenduda Elamisele.

Naine, 50 a

 

 

Olen Pireti juures käinud aastaid, usaldan teda nagu oma hingepimenurkade pimedakoera. Alati on need kohtumised viljakad, sest tänu usaldusele julgeme koos minna vaatama ka asju, mis on ebamugavad. See ongi ju teraapia mõte. Mitte istuda mugavuse paigalseismise seljas, vaid leida enda tõeline elav ja hingav ratsu nimega Elu ja ta taltsutada enda hobukuulamisse. Viimane kord kui käisin üle pika aja Pireti juures sain tunda aga täiesti uut kogemust. Ma olen selle tööga nüüd juba lühikest aega tuttav, kuidas märgata endas teatud arhetüüpe kerikmas ja neid lahustada. Töövahendid on küsimused, mis viivad sügavale. Ometi ei suuda ma ise minna nii sügavale, et seda rohujuurt kogu täiega välja tõmmata ja lahustada igaveseks. Just, lugesid õigesti. See uus metoodika, mida Piret kasutab ja meile suvises naistelaagris õpetas- see lahustab teema alatiseks. Sellepärast see uus metoodika on midagi, mis lubab meil vabaneda mingist sügavast piirajast kiiremini ja kergemini kui oskaksin arvata. Võtmeks lukuauku on aga lasertäpsed küsimused. See on transformatsioon, mida nende küsimuste abil viimasel Pireti teraapias kogesin. Kirjeldamatu, ja tegelikult palju kergem kui varasemad rännakud, Ma usun, et meis kõigis on see äratundmine, et kannatus ei ole enam ajastule omane. Küll aga julgus. Julgus valida. Proovi seda ise ja koge transformatsiooni oma kehaga kergusesse. 

Elen, 42

Pireti  seanss on midagi, mis on sõna otseses mõttes üle mõistuse. Ma tulin tema juurest ära nagu väike tüdruk, kes on just saanud kõige suurema kalli oma kõige armsama inimese käest – suu oli kõrvuni naerul, hing helises ja ma lausa keksisin koju. Sest kogu energiasagedus oli täiesti uuel tasemel. Sest mul oli lihtsalt nii kerge ja helge olla. 

Me õpime kasutama erinevaid tööriistu olgu selleks meditatsioonid, afirmatsioonid, joogaharjutused, hingamine jne. Piret aitas aga küsimustega ja oma tohutult armastava energeetilise toega minna sügavamale ning edasi sealt, kus ise ikka kännu taha kinni jäin. Siin sai kokku see, mille nimel olen viimastel aastatel tööd teinud ja pusletükikesi korjanud  - Pireti abiga saime kõik pusletükid õigesti kokku. Enamgi veel – sain siit kaasa omale üheainsa mõtte, mis segasel hetkel pildi klaariks teeb ning tuletab meelde, kuhu ma teel olen. See mõte on hoolikalt kombineeritud lähtudes minust ja minu teekonnast. Sain lõpuks aru, et see ongi see, mida olen tulnud õppima ja kogema. 

Minu seansist on möödas umbes 3-4 kuud. On olnud keerulisi hetki, kuid need ei ole mind enam selliselt mõjutanud kui varem, mõnel juhul pole üldse enam mingit mõju olnud. Olen siiani selles lummuses ja imelises rahulikus olemises, mille Pireti juurest kaasa sain. See on heas mõttes sõltuvust tekitav - kuid mitte sõltuvust Piretist, vaid sellest heast ja kergest olemisest. 

Yvelin

bottom of page